Podsumowano mającą miejsce w połowie lutego br., prowadzoną, co 2 lata akcję liczeniach osób bezdomnych.
Podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaznaczyła, że określenie liczby osób bezdomnych jest niezbędnym działaniem zmierzającym do poznania obecnej skali bezdomności w Polsce, natomiast informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności.
– W stosunku do poprzedniej edycji badania, liczba osób[paywall] bezdomnych na naszym terenie zmniejszyła się o 15 proc. Tegoroczne badanie pokazało, że na Podkarpaciu przebywa 927 osób bezdomnych, podczas gdy w 2017 r. takich osób było 1090 – poinformowała Leniart.
Ogółem liczba osób bezdomnych przebywających na terenie województwa podkarpackiego to 927 osób, w tym: mężczyźni 791 (85% ogólnej liczby bezdomnych), kobiety 129 (14% ogólnej liczby bezdomnych), dzieci 7 (1% ogólnej liczby bezdomnych). Miejsca przebywania osób bezdomnych: w placówkach noclegowych przebywało ogółem 649 osób, tj. 70% badanych (560 mężczyzn, 89 kobiet, 0 dzieci), w innych w placówkach instytucjonalnych (specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, dom dla matek z małoletnimi dziećmi, szpitale i inne placówki zdrowia, zakłady karne, areszty śledcze) przebywało ogółem 176 osób, tj. 19% badanych (137 mężczyzn, 32 kobiety, 7 dzieci), poza placówkami (pustostany, altany działkowe, miejsca niemieszkalne: ulice, klatki schodowe, piwnice, dworce) 102 osoby tj. 11% badanych (94 mężczyzn, 8 kobiet, 0 dzieci).
Najwięcej osób bezdomnych zanotowano w gminach, na terenie których funkcjonują placówki udzielające tymczasowego schronienia osobom bezdomnym, tj.: Dębica (144 osoby), Rzeszów (128 osób), Sanok (116 osób), Jarosław (98 osób), Przemyśl (85 osób), Tarnobrzeg (83 osoby).
Wśród bezdomnych mężczyzn, najwięcej osób przebywa w schroniskach dla bezdomnych – blisko 71%, w innych placówkach instytucjonalnych – 17% oraz poza placówkami (w pustostanach, domkach na działkach/altanach, itp.) – ok. 12%. Wśród bezdomnych kobiet odsetek osób przebywających w schroniskach wynosi 69%, w innych placówkach instytucjonalnych – 25% oraz poza placówkami (w pustostanach, domkach na działkach/altanach, itp.) – ok. 6%. Stwierdzone w trakcie badania przypadki bezdomnych dzieci (7 dzieci), to sytuacje, gdzie dzieci wraz ze swoimi matkami przebywały w: specjalistycznym ośrodku wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie (2 dzieci z matkami) oraz w Domu Matki i Dziecka w Przemyślu, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej (5 dzieci z matkami).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejny sukces PISoBOLSZEWII. Oglądalność szczujni kurwizji też stale wzrasta. Sami liczą he he.
Wyjechali za granicę albo już w Polsce nie ma biedy. Za czasów PO....Polska w ruinie. Propaganda PiS jak J23 znowu nadaje.
Kocia wiara jedzie od samego rana z nienawiscia.Tak sie zastanawiam,kazdy artukul komentujesz palancie wiec albo jestes bezrobotnym fajfusem ktory zyje z dzieci 500 albo piepszonym krawaciarzem ktory zaglada do neta zby wyrzygac sie na innych.
Dzięki opiece jakiej doznają ze strony państwa/obowiązek wobec niezaradnych i nie dających sobie rady w życiu/wśród bezdomnych z dobrobytu jest nadzwyczaj wysoka umieralność. Tempo jest zastraszające./Najwyższym dobrem jest człowiek/Za dwa lata już nie będziemy liczyć tych co policzono teraz.Ich już po prostu nie będzie wśród żywych.System wyprodukuje nowych bezdomnych.Nie będzie też problemu dla państwa,które łaskawie zajmuje się liczeniem.
Wystarczy spojrzeć na klepsydry .. co dziennie kilka osób .. .. miesięcznie średnio 50 osób.... starzy wymierają .. młodzi uciekają z tego miasta .. jaka będzie nasza przyszłość?
Kolejny sukces PISoBOLSZEWII. Oglądalność szczujni kurwizji też stale wzrasta. Sami liczą he he.
Wyjechali za granicę albo już w Polsce nie ma biedy. Za czasów PO....Polska w ruinie. Propaganda PiS jak J23 znowu nadaje.
Kocia wiara jedzie od samego rana z nienawiscia.Tak sie zastanawiam,kazdy artukul komentujesz palancie wiec albo jestes bezrobotnym fajfusem ktory zyje z dzieci 500 albo piepszonym krawaciarzem ktory zaglada do neta zby wyrzygac sie na innych.