Reklama

Na przerwie wyszedł ze szkoły i odpalił petardę. Skończyło się obrażeniami ciała i pobytem w szpitalu

Pechowo rozpoczął tydzień 16-latek z Przemyśla, który w czasie pobytu na zajęciach lekcyjnych wpadł na pomysł użycia wyrobów pirotechnicznych. Na przerwie uczeń oddalił się poza teren szkoły i tam odpalił petardę. Konsekwencje odczuł dotkliwie na własnej skórze.

W miniony poniedziałek, 27 stycznia, informacja o zdarzeniu z użyciem materiałów pirotechnicznych dotarła do dyżurnego przemyskiej policji. Z relacji policjantów wynika, że 16-letni uczeń jednej z przemyskich szkół średnich w trakcie przerwy opuścił budynek szkoły i udał się na ul. Nestora, gdzie na terenie PKP odpalił petardę. Pech chciał, że nie zdążył jej odrzucić po odpaleniu i wybuchła mu w dłoni. Chłopak doznał obrażeń ręki i twarzy. Został przewieziony do szpitala, gdzie pozostawiono go na badaniach i obserwacji.

Policja przypomina, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Apeluje też o szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z fajerwerkami, podkreślając jednocześnie, że powinny być używane wyłącznie przez osoby dorosłe.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kamoxxie - niezalogowany 2020-01-30 14:16:12

    Pisali o tym na http://www.onet.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kij - niezalogowany 2020-01-30 17:25:43

    Dlatego tak szybko odpaliła bo była z tamtego roku i termin ważności minął 1 stycznia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości