Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała organizatorom Pikniku Charytatywno-Profilaktycznego pod hasłem „Dzieci Seniorom”, który odbył się 15 czerwca na terenie Domu pod Lipami i Lipowego Zakątka Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Radymnie. Cel wydarzenia był wzniosły. Oprócz wspólnej zabawy i rywalizacji było nim pozyskanie środków na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach w gminie Radymno.
Impreza, której pomysłodawczynią była Klaudia Dębowska, miała charakter sportowo-rekreacyjny, w jej trakcie rozegrano I Turniej Piłki Siatkowej dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Organizatorów – Dom pod Lipami i Lipowy Zakątek w Radymnie – wsparło w realizacji przedsięwzięcia Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła z Rzeszowa, a patronat honorowy nad nim objął starosta powiatu jarosławskiego Kamil Dziukiewicz.
W turniejowych rozgrywkach zmagali się reprezentanci sześciu placówek. Najlepsi w turnieju piłki siatkowej byli wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej. Drużynie gospodarzy, tj. Domu pod Lipami i Lipowemu Zakątkowi w Radymnie, przypadło drugie miejsce, a na brązowy medal zasłużyła ekipa z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano nagrody w postaci sprzętu sportowego, gier planszowych i słodyczy, zaś dla zwycięzców puchary oraz medale.
By zrealizować szczytny cel przyświecający imprezie, zaproszono do udziału w aukcjach i loterii fantowej. Można było na nich pozyskać gadżety przekazane nieodpłatnie od osób i instytucji o wielkim sercu.
W ramach wydarzenia odbyły się również rozgrywki[paywall] tenisa stołowego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Leszek Wybraniec, dyrektor jarosławskich Zakładów Mięsnych Sokołów. Drugie miejsce przypadło Władysławowi Płoszajowi, a trzecie Ewelinie Cabaj z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rzeszowie.
Nie zabrakło dawki wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, którą dzieliły się psycholog Agnieszka Kamińska i pedagog Maria Malik. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki profilaktyczne, dla starszych ulotki i quiz. Natomiast tematykę bezpieczeństwa zaserwowano uczestnikom wydarzenia w formie pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej. Maluchy mogły się natomiast sprawdzić w zadaniu polegającym na zgłoszeniu wypadku pod numer alarmowy 112.
Uczestnicy pikniku nie mogli narzekać na brak wrażeń. Przy okazji wyszli z imprezy z poczuciem, że mieli swój mały wkład w pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy w Moszczanach, za którą serdecznie podziękował dyrektor wspomnianej placówki Mariusz Wygnaniec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze