Reklama

Najmłodsi seniorom

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała organizatorom Pikniku Charytatywno-Profilaktycznego pod hasłem „Dzieci Seniorom”, który odbył się 15 czerwca na terenie Domu pod Lipami i Lipowego Zakątka Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Radymnie. Cel wydarzenia był wzniosły. Oprócz wspólnej zabawy i rywalizacji było nim pozyskanie środków na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach w gminie Radymno.

Impreza, której pomysłodawczynią była Klaudia Dębowska, miała charakter sportowo-rekreacyjny, w jej trakcie rozegrano I Turniej Piłki Siatkowej dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Organizatorów – Dom pod Lipami i Lipowy Zakątek w Radymnie – wsparło w realizacji przedsięwzięcia Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła z Rzeszowa, a patronat honorowy nad nim objął starosta powiatu jarosławskiego Kamil Dziukiewicz. 

W turniejowych rozgrywkach zmagali się reprezentanci sześciu placówek. Najlepsi w turnieju piłki siatkowej byli wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej. Drużynie gospodarzy, tj. Domu pod Lipami i Lipowemu Zakątkowi w Radymnie, przypadło drugie miejsce, a na brązowy medal zasłużyła ekipa z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano nagrody w postaci sprzętu sportowego, gier planszowych i słodyczy, zaś dla zwycięzców puchary oraz medale. 

Reklama

By zrealizować szczytny cel przyświecający imprezie, zaproszono do udziału w aukcjach i loterii fantowej. Można było na nich pozyskać gadżety przekazane nieodpłatnie od osób i instytucji o wielkim sercu.

W ramach wydarzenia odbyły się również rozgrywki[paywall] tenisa stołowego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Leszek Wybraniec, dyrektor jarosławskich Zakładów Mięsnych Sokołów. Drugie miejsce przypadło Władysławowi Płoszajowi, a trzecie Ewelinie Cabaj z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rzeszowie.

Reklama

Nie zabrakło dawki wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, którą dzieliły się psycholog Agnieszka Kamińska i pedagog Maria Malik. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki profilaktyczne, dla starszych ulotki i quiz. Natomiast tematykę bezpieczeństwa zaserwowano uczestnikom wydarzenia w formie pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej. Maluchy mogły się natomiast sprawdzić w zadaniu polegającym na zgłoszeniu wypadku pod numer alarmowy 112.

Uczestnicy pikniku nie mogli narzekać na brak wrażeń. Przy okazji wyszli z imprezy z poczuciem, że mieli swój mały wkład w pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy w Moszczanach, za którą serdecznie podziękował dyrektor wspomnianej placówki Mariusz Wygnaniec.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/07/2024 08:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama