W murach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/ 2018.
Podczas uroczystej inauguracji rektor przemyskiej uczelni dr Paweł Trefler powitał przybyłych gości i po kolei przypomniał[paywall] najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce na PWSW w poprzednim roku, jednocześnie dziękując organizatorom wszystkich przedsięwzięć. Podkreślił, że nowy rok akademicki zapowiada się równie intensywnie. – Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska to centrum kształcenia naukowego i praktycznego. Przyczynia się do rozwoju regionalnego i kulturalnego, jako instytucja silnie oddziaływująca na gospodarkę społeczną. Uczelnia znacznie poszerzyła obszary współpracy ze szkołami i uczelniami w kraju i za granicą, stara się nawiązywać współpracę z instytucjami samorządowymi, kulturalnymi, ale też organizacjami pozarządowymi – dodał.
PWSW w Przemyślu w 2017 roku uplasowała się w pierwszej dziesiątce państwowych wyższych szkół zawodowych Rankingu Perspektyw. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w swoim wystąpieniu podkreśliła, że jest to uczelnia, która spełnia potrzeby powiatu i oczekiwania społeczności. Studenci mogą zdobywać tu nie tylko wiedzę, ale i umiejętności praktyczne, pomocne w poszukiwaniu pracy.
Kolejnym punktem programu była immatrykulacja studentów I roku. Uroczystego pasowania na studenta PWSW dokonali rektor dr Paweł Trefler oraz prorektor dr Sławomir Solecki. Na finał uroczystości odbyła się część artystyczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ta" UCZELNIA" powinna już dawno upaść a dziwnie jest promowana z każdej okazji. ZENADA
Ta" UCZELNIA" powinna już dawno upaść a dziwnie jest promowana z każdej okazji. ZENADA
Więcej oficjeli niż studentów.