Sztuczne lodowisko przy ul. Sanockiej zamknięto z powodu awarii instalacji. Jako że od 20 lat nie było modernizacji, naprawa jest nieopłacalna.
Jak informuje Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu, dalsze naprawy rozszczelniającej się instalacji nie gwarantują bezawaryjnego funkcjonowania lodowiska i są nieopłacalne, zwłaszcza w sytuacji, gdy w tym miejscu i tak przewidziano budowę kompleksu basenów.
– Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy zostaną pozbawieni możliwości rekreacji na łyżwach – Prezydent Miasta podjął decyzję o wypożyczeniu na trwający sezon lodowiska mobilnego. Trwają procedury, które pozwolą na jego instalację na powierzchni sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej, ponieważ jednak muszą one potrwać, będzie to możliwe najprawdopodobniej dopiero w drugim tygodniu stycznia przyszłego roku – zaznacza W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Sztuczne" lodowisko działało jedynie przy ujemnych temperaturach. Przez te lata nikomu nie przyszło do głowy choćby je zadaszyć, podobnie jak "park wodny" jest ciągle na papierze. Nasz prezydent poza nartami nie potrzebuje innych atrakcji. Przed wyborami te same frazesy. Czas najwyższy na czerwonę kartkę, dość.
Będzie "lodowisko mobilne" takie samo, jak boiska do piłki siatkowej... - były, ale na koniec lata!!! Za ciężkie pieniądze, a robota warta była może jedną czwartą tej sumy. Za miesiąc codzienne życie miasta zorganizowało w nich elegancie kuwety dla czworonogów! Więc niech będzie lodowisko mobilne, nawet na koniec zimy, bo na wiosnę będziemy mieli "mobilny basen". Zatem najlepiej zorganizować lodowisko przed magistratem; będzie woda dla ochłody w sam raz na lato.Zawsze jest się czym pocieszyć!
cyt...""Jako że od 20 lat nie było modernizacji.."" a ja zapytam dlaczego? Gdzie podziewały się wpływy przez 20-a lat za bilety korzystających z lodowiska ? gdzie podziewały się coroczne pieniądze od miasta przez tyle lat na jego funkcjonowanie? wszystko pochłonęły pensje samorządowych miernot dowodzących przez te lata tym lodowiskiem? co to tylko dbali o własny portfel
ktoś w POSIRZE powinien "beknąć" za przygotowanie do sezonu,pozatym sztuczne lodowisko dla mnie działa cały rok a nie w zimie
awarie się zdarzają nawet na nowych obiektach ,nie widzę problemu będzie nowe. A jest jeszcze lodowisko na dworskiego.
Naprawa bezawaryjnego funkcjonowania lodowiska jest nieopłacalna ?!? A ja się pytam czy awaria stoku czy raczej NARTO-STRATY i naprawa tamtejszej SPIERDOLINY są opłacalne, na tej fatalnej i nierentownej inwestycji jaką jest niewątpliwie NARTO-STRATA ?!?
Typowo, to miasto z roku na rok pustoszeje ze względu na brak rozrywki. Teraz to już zostało picie w parku dla „młodszych” i wyjazd do większych miast lub za granice dla tych po szkole. Gratuluje!
Może by wkońcu nasz szanowny pan prezydent zaczął inwestować w rozrywkę i w miasto a nie był zapatrzony w czubek własnego nosa bo póki co przemysl bez zmian. A nie jednak jest większa ilość mostów żeby moc się szybciej ulotnić z tego miasta
nie tylko o rozrywkę chodzi ale o mentalność ludzi , o wyzysk i mobbing tzw pracodawców także tych miejscowych , pierwszy miesiąc jedziesz na czarno , następne na śmieciówce . Jak przetrwasz znęcanie się mobbing pracę po godzinach bez zapłaty to może dostaniesz umowę na rok , drugi a potem kop .
To prawda, Przemyśl można określić w kilku słowach "Piękne miasto z niewykorzystanym potencjałem". Najgorsze jest to, że w ogóle nie jest mi tęskno za domem. Z własnej autopsji wiem jak wygląda praca w tym mieście i nasuwa się jeden wniosek " Ręka rękę myje". Bez tak zwanych "pleców" jesteś zwykłym pionkem. Zabawne jest to, że to wszystko dzieje się na naszych oczach, niestety nikt nie zaryzykuje żeby to zmienić bo nie tylko ta osoba straci pracę ale również najbliższe jej osoby.
Osobiście wolałbym zamianę prezydentów na bardziej mobilnego np. dziadka Kazimierza Ferenca z Rzeszowa. Ole po niemal 16 letnim "urzędowaniu tego niby prezydenta nie mam złudzeń , Wolna Królewska Mieścina Przemyśl upadła i już się nie podniesie. Nie pomogą gospodarskie wizyty pana Ch. na budowie jakiegoś wiekszego magazynu czy obiecywanie zespołów basenów w miejsce upadłego już od lat lodowiska i inne pijarowskie obiecanki -cacanki że kiedyś , może , jak będą pieniądze czyli unijna manna itp.retoryka. Widać że Kuchciński , Matusiewicz , rączki dawno umyli i nie interesują Przemyślem na poważnie od lat , raczej zajmują rozwalaniem prawa w Polsce , Rząsa raz na pół roku zajmuje się ujawnianiem błędów i wypaczeń PIS-u, żadnych konstruktywnych propozycji przy tym nie składa , zaś jakiś Bakun od Kukiza 15 - zupełne nieporozumienie , dla miasta nie robi nic a jest ponoć posłem i to na sejm RP. Można i tak przesiedzieć i przepierdzić jeszcze kolejne lata a w Przemyślu ani jednego inwestora zewnętrznego , puste nie tylko mieszkania ale i całe kamienice , brudne , zbazgrane , obdarte z tynków, co 3-ci dawny lokal handlowo- usługowy z napisami do wynajęcia , bazary jak ze średniowiecza, rynek zwany zielonym przypomina raczej murzyńsko -arabsko -cygańskie chutory . nie dziwię się że Przemyśl nie ma hali sportowej (jest duża sala) , lodowiska - jak w artykule , basenu z prawdziwego zdarzenia , porządnych stadionów i 0 sportu poziom którego osiągnął dna, Gdyby nie porządna pani EWA Prezes Firmy NOVA SA nie byłoby do dzisiaj kina zaś Domek Ogrodnika którym Ch. tak się szczyci nadal byłby w prawdziwej ruinie (nie takiej jak Polska w oczach Pisorów)No cóż idąc Franciszkańską czy Kazimierza Wielkiego obojętnie kiedy , zawsze pusto , tylko ten wkurwiający hejnał zawsze przygrywa do tanga. Można i tak dalej panie , baju , baju za 2 lata przy następnych wyborach będziesz w raju. Ale jaki suweren taka "wadza" jaki pan taki kram. Szkoda na resztę czasu i nerwów.jakiś Bakun nie wiem o co chodzi podobno od Kukiza15 , nie wiem co robi
Nie wszystko musi być rentowne, ale tu planowanie i wykonanie bylo słabe, stąd spirala strat.
Może od razu latające? Na trasie Sierakośce- Orły , tam i nazad , ze zrzutem klienteli nad przekaźnikiem. Ale cyrk w cyrku!
Rządzi PiS ijest tak dóbr że dobrze nam tak.
Szanowni radni gdzie przychodnia lekarska i szpital miejski .Na kardiologi na Monte nieprzyjęli pacjęta ze skierowaniem ,.któr na drugi dzień na ul.G runwaldzkiej zmarł.
"Sztuczne" lodowisko działało jedynie przy ujemnych temperaturach. Przez te lata nikomu nie przyszło do głowy choćby je zadaszyć, podobnie jak "park wodny" jest ciągle na papierze. Nasz prezydent poza nartami nie potrzebuje innych atrakcji. Przed wyborami te same frazesy. Czas najwyższy na czerwonę kartkę, dość.
Będzie "lodowisko mobilne" takie samo, jak boiska do piłki siatkowej... - były, ale na koniec lata!!! Za ciężkie pieniądze, a robota warta była może jedną czwartą tej sumy. Za miesiąc codzienne życie miasta zorganizowało w nich elegancie kuwety dla czworonogów! Więc niech będzie lodowisko mobilne, nawet na koniec zimy, bo na wiosnę będziemy mieli "mobilny basen". Zatem najlepiej zorganizować lodowisko przed magistratem; będzie woda dla ochłody w sam raz na lato.Zawsze jest się czym pocieszyć!
cyt...""Jako że od 20 lat nie było modernizacji.."" a ja zapytam dlaczego? Gdzie podziewały się wpływy przez 20-a lat za bilety korzystających z lodowiska ? gdzie podziewały się coroczne pieniądze od miasta przez tyle lat na jego funkcjonowanie? wszystko pochłonęły pensje samorządowych miernot dowodzących przez te lata tym lodowiskiem? co to tylko dbali o własny portfel