Nie tylko malowniczy krajobraz przemawia za urlopem w górach. Górzysty teren oferuje wiele atrakcji – od spacerów począwszy, na wspinaczce skończywszy. To prawdziwy raj dla zwolenników aktywnego wypoczynku, ale nie tylko. Górski klimat ukoi skołatane nerwy, pomoże zregenerować siły i poprawić kondycję. Już tygodniowy wypoczynek w górach wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia.
Podreperujesz zdrowie
Urlop w górskich miejscowościach lekarze zalecają osobom z atopowym zapaleniem skóry, reumatyzmem, nadczynnością tarczycy i nerwicą. Charakterystyczny klimat oraz warunki wysokogórskie są szczególnie korzystne dla tych, którym doskwierają problemy z układem oddechowym. Powietrze niemal wolne od alergizujących pyłków i zanieczyszczeń docenią chorujący na astmę oskrzelową i alergie powietrzopochodne.
Rozrzedzone wysokogórskie powietrze zmusza organizm do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek, dlatego pobyt w górach może nieco złagodzić anemię.
Dobry pomysł dla zestresowanych
Chwilę wytchnienia znajdą w górach osoby złaknione spokoju i ciszy – w otoczeniu pięknej przyrody można doskonale się odprężyć i wsłuchać w siebie. Dowiedziono, że wypoczynek pośród górskich szczytów doskonale odpręża i koi skołatane nerwy, dlatego lekarze zalecają go osobom z problemami nerwicowymi.
Jeśli chcesz połączyć piękne górskie krajobrazy z luksusowym wypoczynkiem, rozważ ofertę pięciogwiazdkowego Hotelu Belmonte, położonego w Krynicy-Zdroju. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.belmonte.com.pl/pakiety/wakacje.

|
O tym pamiętaj! Górska pogoda lubi zaskakiwać, dlatego nawet podczas krótkich spacerów warto mieć w plecaku lekką kurtkę, najlepiej przeciwdeszczową. Ze względu na intensywne promieniowanie słoneczne w górach zawsze powinniśmy mieć jakieś nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. W upalne dni niezbędny może okazać się również krem z wysokim filtrem. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Uwielbiam góry. Zarówno latem jak i górą. O ile polskie morze jest równiez przyjemne, to poza sezonem nie za bardzo jest tam co robić. W górach można sobie skutecznie zorganizować czas o każdej porze roku.Jeśli chcielibyście wybrać się na ferie w sezonie, proponowałbym zastanowić sie nad rezerwacją noclegów już teraz, potem będzie bardzo trudno i znalezienie czegoś sensownego. Proponuję przejrzeć sobie aparamenty w górach w tym serwisie:https://www.sunandsnow.pl/apartament-wgorach-1W dobrej cenie zarezerwujcie tam przyjemne mieszkanie na wynajem.
Mnie góry trochę męczą ale teraz jest trochę chłodniej więc świetny czas na zwiedzanie, mam zamiar wybrać się do Wrocławia w najbliższy weekend, szukam właśnie jakieś fajnego apartamentu https://apartamenty-w-polsce.blogspot.com/ na nocleg
Ja tam chyba jednak morze. Ostatnio byłam na wczasach nad morzem w Jantarze http://klinika-medyk.pl/baza-hotelowa/ w ośrodku wczasowym i było extra.
Uwielbiam góry. Zarówno latem jak i górą. O ile polskie morze jest równiez przyjemne, to poza sezonem nie za bardzo jest tam co robić. W górach można sobie skutecznie zorganizować czas o każdej porze roku.Jeśli chcielibyście wybrać się na ferie w sezonie, proponowałbym zastanowić sie nad rezerwacją noclegów już teraz, potem będzie bardzo trudno i znalezienie czegoś sensownego. Proponuję przejrzeć sobie aparamenty w górach w tym serwisie:https://www.sunandsnow.pl/apartament-wgorach-1W dobrej cenie zarezerwujcie tam przyjemne mieszkanie na wynajem.
Mnie góry trochę męczą ale teraz jest trochę chłodniej więc świetny czas na zwiedzanie, mam zamiar wybrać się do Wrocławia w najbliższy weekend, szukam właśnie jakieś fajnego apartamentu https://apartamenty-w-polsce.blogspot.com/ na nocleg
Ja tam chyba jednak morze. Ostatnio byłam na wczasach nad morzem w Jantarze http://klinika-medyk.pl/baza-hotelowa/ w ośrodku wczasowym i było extra.