Łącznik między ulicami Dworskiego i Mickiewicza od lat był nieremontowany. Jest w katastrofalnym stanie. A to ledwie niecałe 50 m. Niestety, odpowiedź władz miasta na prośby mieszkańców jest taka sama jak od wielu miesięcy: nie ma pieniędzy.
Łącznik nie ma nazwy. Jest doskonałym skrótem dla tych, którzy chcą szybko dostać się na jedną z równoległych ulic – z Dworskiego na Mickiewicza lub z Mickiewicza na Dworskiego. Ta wewnętrzną uliczką można także dojechać do przemyskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Tam znajdują się wyjścia z nieistniejącego już od wielu lat kina „Olimpia”[paywall]. Tam można było kiedyś odbierać meble z jednego z pierwszych w Przemyślu sklepów z tym asortymentem. Ale tam przede wszystkim mieszkają ludzie, którzy od lat cierpią w powodu fatalnej nawierzchni.
Jadąc od strony ul. Mickiewicza w górę, nawierzchnia do wysokości urzędowego parkingu jest całkiem niezła, równa, bo jest asfalt. Wyżej, w kierunku ul. Dworskiego, jest już fatalna. To krótki odcinek, który – sami sprawdzaliśmy – można pokonać w 70 krokach. Problemem mogłyby być kwestie własnościowe. Uliczka ma... trzech właścicieli! Dwójka pochodzi i mieszka w Przemyślu, trzecia osoba w Gliwicach. Ale jak udało się nam dowiedzieć, nie robi absolutnie żadnych problemów w użyczeniu pod remont. Ba, sama byłaby skłonna nieco partycypować w kosztach.
– Ten króciutki odcinek od lat jest zupełnie zaniedbany. Nie wiemy, do kogo należy, ale zostawianie takiego kawałka w tak marnym stanie to kuriozum. Jak można było nie wyremontować całości, tylko 10-metrowy odcinek do parkingu? Reszta jest zdewastowana, pofałdowana nawierzchnia wymaga pilnych działań. Trylinka jest pokruszona i zdeformowana. Na kilka centymetrów wystające studzienki kanalizacyjne stwarzają ogromne zagrożenie dla samochodów. Tych oczywiście, które decydują się tamtędy jeździć – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.
Niestety, władze miasta jednoznacznie ucinają wszelkie nadzieje mieszkańców. – W najbliższym czasie nie przewidujemy remontu łącznika między ulicami Dworskiego i Mickiewicza. W obecnym budżecie nie zostały przewidziane pieniądze na takie prace. Poza tym ten teren ma co najmniej trzech właścicieli, a więc jakiekolwiek działania modernizacyjne na tej drodze wymagałyby uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, czyli tzw. ZRID-u – wyjaśnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wymowny przykład czym kończy się nierząd PISoBOLSZEWIKÓW.Pozdrawiam towarzyszy z stadniny Michałów.
8 maja br. w Przemyślu ogólnopolska konferencja poświęcona parkom kulturowym w przestrzeni miejskiej. Te 50 metrów przemyskiego dziadostwa świadczy o upadłej mieścinie , już zadupiu , a więc ta konferencja już kolejna na różne tematy skończy się podobnie jak poprzednie narady i spotkania na zasadzie " dużo słów a sensu brak , ogłupienia wierny znak". Kto pamięta komunę i początek prawdziwej tej z 1980 roku Solidarności będzie wiedział o co chodzi. Ta zaułkowa dróżka jest znakiem sprzeciwu dla upadku mieściny , to jest symbolem upadku ładnie położonego niegdyś małego miasta . Słyszę niemal codziennie , a pomimo emerytalnego wieku słyszę jeszcze nieźle że wszędzie nawet w naszym dziadowskim województwie coś się rozwija , coś buduje , coś naprawia i poprawia zaś jedynie w Przemyślu , jak zresztą od lat jedna ta sama nuta jak brak pieniędzy, mantra , nie ma pieniędzy , [pusta kasa , może kiedyś , pytam , kiedy? coś będzie , co ? , nasuwa się jedno , odprawić mszę za miasto nie Arras a mieścinę Przemyśl i koniec.......I niech nikt się nie spodziewa poprawy , nie pomoże zmiana jakieś Regii na Kukiza , Chomy na Bakuna , pieniędzy nie będzie nawet na drobnicę ,nawet zwykłe "duperele" , będą jedynie na remonty Kościołów , Seminarium D. budynków przykościelnych itd. ( należy poczytać rozdział środków na ochronę zabytków 2019 r. przez Pokarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na stronie przemyśl.pl ) i dobrze , ochrona zabytków potrzebna , zasadna ale Przemyśl poza tym nie dostanie nic , wróżę nie z fusów czy szklanej kuli , nie jestem Wernyhorą , ale z realiów , Wielki Marszałek Koronny nierychliwy ale pamiętliwy i zapamięta wielki "policzek" w wyborach w swoimi i Prezesa mateczniku a więc zemsta jest już i będzie sroga. A kto uwierzył i nadal wierzy w czary mary Wojtka , no już może się zawodzi , zawiedzie się bardziej , o wiele bardziej , przecież stoliczek się nakrywa ot tak na zawołanie jedynie w bajkach , ale naiwni są zawsze i jako dorośli wyborcy w bajki nadal wierzą. Oby moje przepowiednie się nie ziściły ale na razie podtrzymuję swoją tezę i ogłaszam jako wieloletni przemyski dokładny obserwator " "Przemyśl miastem upadłym". Nie wierzycie , zobaczycie.
Zameldujcie tam kogoś z UM to zaraz znajdą się środki na remont .
A niby co ten Wojtuś może , hahhahaha ahhahaha hahahahha hahha
PISoBOLSZEWIA miała długie lata w korycie inne przyjemności.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24714113,seksafera-na-podkarpaciu-rz-potwierdza-ze-w-agencjach-braci.html#s=BoxOpCzol8
od lat był nieremontowany - błąd ma być: od lat nie był remontowany
Teren nie należy do miasta. Tzw. ulica o której mowa nie jest drogą publiczną więc wydanie przez miasto pieniędzy na remont będzie złamaniem prawa
Gdzie idziesz, WojtuśDo miasta, panieCo niesiesz, WojtuśSkrzypki na granieSkrzypki na granieDo miasta niosęŻeby/Aby tam pannomZagrać po troszeZagrajże, WojtuśNie mogę, panieNi mom skrzypeczkówNa zawołanieDo miasta idęTam mnie czekająSkrzypeczki mojeSame zagrają
Od tego jest miasto aby takich prywaciarzy zmusiło do remontu . A jak nie stać ich na remont niech sprzedadzą .
Przypominam właścicielom każdy kto zahaczy tam i rozwali zawieszanie lub miskę może ubiegać sie o odszkodowanie spowodowane złym stanem DROGI za który jest odpowiedzialny właściciel drogi.
Wymowny przykład czym kończy się nierząd PISoBOLSZEWIKÓW.Pozdrawiam towarzyszy z stadniny Michałów.
lecz sie
8 maja br. w Przemyślu ogólnopolska konferencja poświęcona parkom kulturowym w przestrzeni miejskiej. Te 50 metrów przemyskiego dziadostwa świadczy o upadłej mieścinie , już zadupiu , a więc ta konferencja już kolejna na różne tematy skończy się podobnie jak poprzednie narady i spotkania na zasadzie " dużo słów a sensu brak , ogłupienia wierny znak". Kto pamięta komunę i początek prawdziwej tej z 1980 roku Solidarności będzie wiedział o co chodzi. Ta zaułkowa dróżka jest znakiem sprzeciwu dla upadku mieściny , to jest symbolem upadku ładnie położonego niegdyś małego miasta . Słyszę niemal codziennie , a pomimo emerytalnego wieku słyszę jeszcze nieźle że wszędzie nawet w naszym dziadowskim województwie coś się rozwija , coś buduje , coś naprawia i poprawia zaś jedynie w Przemyślu , jak zresztą od lat jedna ta sama nuta jak brak pieniędzy, mantra , nie ma pieniędzy , [pusta kasa , może kiedyś , pytam , kiedy? coś będzie , co ? , nasuwa się jedno , odprawić mszę za miasto nie Arras a mieścinę Przemyśl i koniec.......I niech nikt się nie spodziewa poprawy , nie pomoże zmiana jakieś Regii na Kukiza , Chomy na Bakuna , pieniędzy nie będzie nawet na drobnicę ,nawet zwykłe "duperele" , będą jedynie na remonty Kościołów , Seminarium D. budynków przykościelnych itd. ( należy poczytać rozdział środków na ochronę zabytków 2019 r. przez Pokarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na stronie przemyśl.pl ) i dobrze , ochrona zabytków potrzebna , zasadna ale Przemyśl poza tym nie dostanie nic , wróżę nie z fusów czy szklanej kuli , nie jestem Wernyhorą , ale z realiów , Wielki Marszałek Koronny nierychliwy ale pamiętliwy i zapamięta wielki "policzek" w wyborach w swoimi i Prezesa mateczniku a więc zemsta jest już i będzie sroga. A kto uwierzył i nadal wierzy w czary mary Wojtka , no już może się zawodzi , zawiedzie się bardziej , o wiele bardziej , przecież stoliczek się nakrywa ot tak na zawołanie jedynie w bajkach , ale naiwni są zawsze i jako dorośli wyborcy w bajki nadal wierzą. Oby moje przepowiednie się nie ziściły ale na razie podtrzymuję swoją tezę i ogłaszam jako wieloletni przemyski dokładny obserwator " "Przemyśl miastem upadłym". Nie wierzycie , zobaczycie.