Reklama

Nadzieje mieszkańców to utopia. Nie ma pieniędzy na remont łącznika

Łącznik między ulicami Dworskiego i Mickiewicza od lat był nieremontowany. Jest w katastrofalnym stanie. A to ledwie niecałe 50 m. Niestety, odpowiedź władz miasta na prośby mieszkańców jest taka sama jak od wielu miesięcy: nie ma pieniędzy.

Łącznik nie ma nazwy. Jest doskonałym skrótem dla tych, którzy chcą szybko dostać się na jedną z równoległych ulic – z Dworskiego na Mickiewicza lub z Mickiewicza na Dworskiego. Ta wewnętrzną uliczką można także dojechać do przemyskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Tam znajdują się wyjścia z nieistniejącego już od wielu lat kina „Olimpia”[paywall]. Tam można było kiedyś odbierać meble z jednego z pierwszych w Przemyślu sklepów z tym asortymentem. Ale tam przede wszystkim mieszkają ludzie, którzy od lat cierpią w powodu fatalnej nawierzchni.

Jadąc od strony ul. Mickiewicza w górę, nawierzchnia do wysokości urzędowego parkingu jest całkiem niezła, równa, bo jest asfalt. Wyżej, w kierunku ul. Dworskiego, jest już fatalna. To  krótki odcinek, który – sami sprawdzaliśmy – można pokonać w 70 krokach. Problemem mogłyby być kwestie własnościowe. Uliczka ma... trzech właścicieli! Dwójka pochodzi i mieszka w Przemyślu, trzecia osoba w Gliwicach. Ale jak udało się nam dowiedzieć, nie robi absolutnie żadnych problemów w użyczeniu pod remont. Ba, sama byłaby skłonna nieco partycypować w kosztach.

Reklama

Remontu nie będzie

– Ten króciutki odcinek od lat jest zupełnie zaniedbany. Nie wiemy, do kogo należy, ale zostawianie takiego kawałka w tak marnym stanie to kuriozum. Jak można było nie wyremontować całości, tylko 10-metrowy odcinek do parkingu? Reszta jest zdewastowana, pofałdowana nawierzchnia wymaga pilnych działań. Trylinka jest pokruszona i zdeformowana. Na kilka centymetrów wystające studzienki kanalizacyjne stwarzają ogromne zagrożenie dla samochodów. Tych oczywiście, które decydują się tamtędy jeździć – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.

Niestety, władze miasta jednoznacznie ucinają wszelkie nadzieje mieszkańców. – W najbliższym czasie nie przewidujemy remontu łącznika między ulicami Dworskiego i Mickiewicza. W obecnym budżecie nie zostały przewidziane pieniądze na takie prace. Poza tym ten teren ma co najmniej trzech właścicieli, a więc jakiekolwiek działania modernizacyjne na tej drodze wymagałyby uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, czyli tzw. ZRID-u – wyjaśnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-04-29 20:08:25

    Wymowny przykład czym kończy się nierząd PISoBOLSZEWIKÓW.Pozdrawiam towarzyszy z stadniny Michałów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziom - niezalogowany 2019-04-29 20:21:08

    lecz sie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski obserwator - niezalogowany 2019-04-29 22:45:42

    8 maja br. w Przemyślu ogólnopolska konferencja poświęcona parkom kulturowym w przestrzeni miejskiej. Te 50 metrów przemyskiego dziadostwa świadczy o upadłej mieścinie ,  już zadupiu  , a więc ta konferencja już kolejna na różne tematy skończy się podobnie jak poprzednie narady i spotkania na zasadzie " dużo słów a sensu brak , ogłupienia wierny znak". Kto pamięta komunę i początek  prawdziwej tej z 1980 roku Solidarności będzie wiedział o co chodzi.  Ta zaułkowa dróżka jest znakiem sprzeciwu dla upadku mieściny , to jest symbolem  upadku ładnie położonego niegdyś małego miasta .  Słyszę niemal  codziennie , a pomimo emerytalnego wieku słyszę jeszcze nieźle że wszędzie nawet w naszym dziadowskim województwie coś się rozwija , coś buduje , coś naprawia i poprawia zaś jedynie w Przemyślu , jak zresztą od lat jedna ta sama nuta jak brak pieniędzy,  mantra , nie ma pieniędzy , [pusta kasa , może kiedyś , pytam , kiedy? coś będzie , co ? ,  nasuwa się jedno , odprawić mszę za miasto nie Arras a mieścinę Przemyśl  i koniec.......I niech nikt się nie spodziewa poprawy , nie pomoże zmiana jakieś Regii na Kukiza , Chomy na Bakuna , pieniędzy nie będzie nawet na drobnicę ,nawet  zwykłe "duperele" , będą jedynie na remonty Kościołów , Seminarium D. budynków przykościelnych itd. ( należy poczytać rozdział środków na ochronę zabytków 2019 r. przez  Pokarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na stronie przemyśl.pl ) i dobrze , ochrona zabytków potrzebna , zasadna  ale Przemyśl poza tym  nie dostanie nic , wróżę nie z fusów czy szklanej kuli , nie jestem Wernyhorą , ale z realiów , Wielki Marszałek Koronny  nierychliwy ale pamiętliwy  i zapamięta wielki "policzek" w wyborach w swoimi i  Prezesa mateczniku a więc zemsta jest już i będzie sroga.  A kto uwierzył i nadal wierzy  w czary mary Wojtka , no już może się zawodzi , zawiedzie się  bardziej , o wiele bardziej , przecież stoliczek się nakrywa ot tak na zawołanie jedynie w bajkach , ale naiwni są zawsze i jako  dorośli wyborcy w bajki nadal wierzą. Oby moje przepowiednie się nie ziściły ale na razie podtrzymuję swoją tezę i ogłaszam jako wieloletni przemyski dokładny obserwator " "Przemyśl  miastem upadłym".  Nie wierzycie , zobaczycie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama