Wręczeniem nagród i wyróżnień zakończyła się styczniowa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, prowadzona przez Urząd Miasta Jarosławia wspólnie ze strażą miejską i komendą powiatową policji. Celem skierowanych do najmłodszych uczniów działań jest nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, a akcję kończy konkurs plastyczny, w którym uczestnicy pokazują w artystycznej formie to, co zapamiętali ze spotkań.
– Program „Bezpieczna droga do szkoły” to cykliczne przedsięwzięcie realizowane w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”, w którego trakcie uczniowie z klas 0 – III szkół podstawowych uczestniczą w spotkaniach z funkcjonariuszami. Poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz znaczenie elementów odblaskowych noszonych przez pieszych – wyjaśnia Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia. – W styczniu bieżącego roku po raz kolejny zorganizowano[paywall] w szkołach takie spotkania, policjanci i strażnicy miejscy rozdawali elementy odblaskowe oraz kamizelki. W podsumowującym akcję konkursie wzięło udział 161 dzieci. Nagrody zostały ufundowane dzięki realizowanemu przez urząd miasta projektowi pn. „Razem uczymy się bezpieczeństwa – Jarosław 2016”, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” – dodaje.
Nagrody rzeczowe laureatom i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczał zastępca burmistrza Dariusz Tracz razem z zastępcą komendanta straży miejskiej Bogdanem Ryznerem oraz Agnieszką Łakotą i Anną Wańko, funkcjonariuszkami policji.
Wśród młodszej grupy uczestników konkursu plastycznego pierwsze miejsce zajęła Kinga Weremińska z SP nr 4, drugie Sebastian Szumiński z SP nr 5, a trzecie Jagoda Witek z SP nr 5. Wśród uczniów klas II i III najlepszą pracę przygotował według jury Adrian Pisarek z SP nr 11. Tuż za nim była Patrycja Puszyńska z SP nr 10 i Oliwia Kobarynka z SP nr 7.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze