W ostatnią niedzielę listopada miłośnicy miodu i pszczół z terenu Przeworska, skupieni w przeworskim Kole Pszczelarzy, uroczyście obchodzili Dzień Świętego Ambrożego.
Święto patrona pszczelarzy – św. Ambrożego, jest stałym elementem miejscowej tradycji. Kolejny rok z rzędu zgromadziło miłośników pszczelarstwa. Impreza odbyła się z małym wyprzedzeniem, bowiem dzień św. Ambrożego przypada w kalendarzu na 7 grudnia.
Wydarzenie rozpoczęła okolicznościowa msza św. w klasztorze oo. Bernardynów w Przeworsku, podczas której przypomniano postać św. Ambrożego – orędownika mądrości, sprawiedliwości i troski o wspólne dobro. Świętowanie kontynuowano, podkreślając znaczenie pracy pszczelarskiej braci dla społeczności i całego środowiska. W obchodach – na zaproszenie prezesa przeworskiego koła Mirosława Jarosza – wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Starosta przeworski Dariusz Łapa i przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Katarzyna Balawender przekazali na ręce prezesa Zarządu Koła Pszczelarzy w Przeworsku list gratulacyjny, życząc mu wytrwałości w pełnionej misji i owocnych plonów w pasiekach.
– Niech św. Ambroży wspiera was w codziennych obowiązkach, obdarza zdrowiem, siłą i pomyślnością. Życzę, byście zawsze czerpali radość z pszczelarstwa, a wasze ule pełne były miodu i dobrej energii – zwrócił się z kolei do przeworskiego środowiska pszczelarzy burmistrz miasta Przeworska Leszek Kisiel.
Nie tylko dziękowano pszczelarzom za dotychczasową pracę i ich troskę o naturę, ale też doceniono ich trud wyróżnieniami. Podczas uroczystości Stanisław Żyła – zasłużony pszczelarz i przyjaciel miasta Przeworska – został wyróżniony medalem okolicznościowym za szczególne zasługi dla pszczelarstwa ziemi jarosławskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze