07/12/2024 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Impreza święta patrona pszczelarzy, św. Ambrożego, zgromadziła miłośników pszczelarstwa w Przeworsku. Uroczystości rozpoczęła msza św. i podziękowania dla pszczelarzy za ich troskę o naturę. Lokalne władze przekazały prezentację gratulacyjną, a zasłużony pszczelarz otrzymał medal za wkład w rozwój pszczelarstwa. Burmistrz życzył wytrwałości i sukcesów, podkreślając radość z pszczelarstwa i obfitość plonów.
W Przeworsku miłośnicy złotego nektaru i pszczół uroczyście świętowali dzień swojego patrona – św. Ambrożego. Wydarzenie zainaugurowała okolicznościowa msza św. w klasztorze oo. Bernardynów. / FOT. UM Przeworska
FOT. UM Przeworska
FOT. UM Przeworska
FOT. UM Przeworska