Nadszedł czas wakacji, a wraz z nim błogie lenistwo. Jednak nie wszyscy uczniowie będą leniuchować, część z nich postanowiła się zaangażować w wolontariat. – To daje ogromną satysfakcję! – mówią.
– Często jesteśmy wolontariuszami na różnego rodzaju imprezach, ale nie tylko. Wstąpiliśmy do harcerstwa, więc naszym celem jest pomoc bliźnim i właśnie to robimy. Na pewno nie jest tak, że ktoś nas do tego zmusza. Zdecydowanie jest to ciekawa forma spędzenia czasu wolnego, a teraz, podczas wakacji, jest go całkiem sporo. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach, oprócz dobrego wykształcenia, liczy się również doświadczenie, my właśnie w taki sposób je zdobywamy. Poza tym, będąc wolontariuszami, bierzemy udział w różnych ciekawych wydarzeniach i to ma swoje plusy. Dla nas to ogromna satysfakcja, kiedy widzimy, że mogliśmy komuś pomóc. Wtedy człowiek ma poczucie, że jest komuś potrzebny. To strasznie miłe – komentują Karolina Wajda, Basia Dańczura i Edyta Bembenek z 5. Przemyskiej Drużyny Harcerskiej.

fot.Izabela Plęs
Plakat wykonany przez gimnazjalistów z Wólki Pełkińskiej, który ma zachęcić do wolontariatu.

fot.Roman Kijanka
Marzena Pusztuk, Łukasz Pietluch, Adrian Sojecki, Maciej Dulemba i Aleksandra Rusin mieli za zadanie opracować ankietę na temat „Czy chcesz być wolontariuszem?” i wykonać kolaż przedstawiający sylwetkę wolontariusza.
– Od września chcemy założyć w szkole szkolny klub wolontariusza. Wolontariat może uatrakcyjnić życie szkoły poprzez różnego rodzaju inicjatywy. Mamy nadzieję, że będziemy corocznie organizować taki festiwal, na przykład pokazując całoroczną pracę szkolnego klubu wolontariusza, bo w szkole, w której promuje się wrażliwość na potrzeby innych, buduje się miła atmosfera, a nauczyciele i uczniowie podejmują wspólne działania. Wolontariat organizowany w szkole może stanowić także płaszczyznę współpracy z innymi instytucjami w środowisku lokalnym. Chcemy być szkołą otwartą na nowe inicjatywy i chcemy, poprzez realizację takiego projektu, pokazać, że warto pomagać, gdyż angażując się w wolontariat i działania prospołeczne, dużo szybciej znajdziemy odpowiedzi na pytania: co jest dla nas w życiu najważniejsze czy jakimi chcemy być ludźmi? – stwierdza Bernadeta Makara, dyrektor Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze