Reklama

Nakręć się na wolontariat

06/07/2015 13:24

Nadszedł czas wakacji, a wraz z nim błogie lenistwo. Jednak nie wszyscy uczniowie będą leniuchować, część z nich postanowiła się zaangażować w wolontariat. – To daje ogromną satysfakcję! – mówią.

– Często jesteśmy wolontariuszami na różnego rodzaju imprezach, ale nie tylko. Wstąpiliśmy do harcerstwa, więc naszym celem jest pomoc bliźnim i właśnie to robimy. Na pewno nie jest tak, że ktoś nas do tego zmusza. Zdecydowanie jest to ciekawa forma spędzenia czasu wolnego, a teraz, podczas wakacji, jest go całkiem sporo. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach, oprócz dobrego wykształcenia, liczy się również doświadczenie, my właśnie w taki sposób je zdobywamy. Poza tym, będąc wolontariuszami, bierzemy udział w różnych ciekawych wydarzeniach i to ma swoje plusy. Dla nas to ogromna satysfakcja, kiedy widzimy, że mogliśmy komuś pomóc. Wtedy człowiek ma poczucie, że jest komuś potrzebny. To strasznie miłe – komentują Karolina Wajda, Basia Dańczura i Edyta Bembenek z 5. Przemyskiej Drużyny Harcerskiej. 


fot.Izabela Plęs
Plakat wykonany przez gimnazjalistów z Wólki Pełkińskiej, który ma zachęcić do wolontariatu.

Reklama

Wolontariusze pilnie poszukiwani

– Uczniowie Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?”. Klasa została podzielona na sześć grup, każdej przydzielono zadanie do wykonania. Wszyscy uczniowie musieli później zrealizować projekt w ramach Festiwalu Młodego Wolontariusza, podczas którego odbył się pokaz filmów o tematyce społecznej, promujących działania związane z wolontariatem, a także przegląd dokonań instytucji współpracujących z wolontariuszami. 


fot.Roman Kijanka
Marzena Pusztuk, Łukasz Pietluch, Adrian Sojecki, Maciej Dulemba i Aleksandra Rusin mieli za zadanie opracować ankietę na temat „Czy chcesz być wolontariuszem?” i wykonać kolaż przedstawiający sylwetkę wolontariusza.

– Od września chcemy założyć w szkole szkolny klub wolontariusza. Wolontariat może uatrakcyjnić życie szkoły poprzez różnego rodzaju inicjatywy. Mamy nadzieję, że będziemy corocznie organizować taki festiwal, na przykład pokazując całoroczną pracę szkolnego klubu wolontariusza, bo w szkole, w której promuje się wrażliwość na potrzeby innych, buduje się miła atmosfera, a nauczyciele i uczniowie podejmują wspólne działania. Wolontariat organizowany w szkole może stanowić także płaszczyznę współpracy z innymi instytucjami w środowisku lokalnym. Chcemy być szkołą otwartą na nowe inicjatywy i chcemy, poprzez realizację takiego projektu, pokazać, że warto pomagać, gdyż angażując się w wolontariat i działania prospołeczne, dużo szybciej znajdziemy odpowiedzi na pytania: co jest dla nas w życiu najważniejsze czy jakimi chcemy być ludźmi? – stwierdza Bernadeta Makara, dyrektor Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości