Dożynki gminy Roźwienica zorganizowano w tym roku w Chorzowie.
W ostatnią niedzielę, 20 sierpnia, na miejscowym boisku pojawiły się dożynkowe korowody, by zaprezentować wieńce, a później podzielić się ze zgromadzonymi chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Wcześniej uczestnicy dożynek wzięli udział w dziękczynnej mszy św. w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie.
Dożynkom towarzyszyły stoiska przygotowane przez koła gospodyń, był pokaz gaszenia ognia w stylu retro oraz występy lokalnych zespołów i kapeli, które na święto plonów przybyły gościnnie. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, a dożynki zakończył wieczorny pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze