Reklama

Nareszcie! W grudniu remont parkingu na placu Rybim

21/11/2017 19:30

Do końca bieżącego roku, a w razie niemożności dotrzymania tego terminu najpóźniej w styczniu przyszłego roku powinien zakończyć się długo oczekiwany remont parkingu na placu Rybim w Przemyślu. Za kilka dni inwestor otworzy koperty z ofertami od wykonawców, którzy wystartują w przetargu na realizację robót.

– Ten parking to jeden wielki tor przeszkód - alarmują kierowcy korzystający z placu Rybiego w Przemyślu. - Jego zarządca, skoro bierze pieniądze za pozostawiane tam samochody, powinien wreszcie doprowadzić go do porządku - przekonują.

W nadsańskim mieście istnieje ponad 650 miejsc parkingowych. Jeden z największych parkingów zlokalizowany jest między ulicą Jagiellońską i Ratuszową. Przez lata to miejsce miało różne przeznaczenia. Wkrótce po tym[paywall] jak usunięto z niego pomnik wdzięczności zagościły na nim stoiska handlowe. Wraz z ich likwidacją ten usytuowany w ścisłym centrum miasta plac przeznaczono dla samochodów. Wypełniają go niemal codziennie od rana do wieczora. Z uwagi na intensywny ruch i brak generalnego remontu kierowcy mają nie lada problem, aby bez uszczerbku dla pojazdów poruszać się w tym rejonie.

– To poligon doświadczalny do testowania zawieszenia – żartuje jeden z czytelników. – Płyty, którymi pierwotnie wyłożono plac obecnie są poprzełamywane, popękane, przypominają puzzle – dodaje.

Korzystający z placu Rybiego nie mają wątpliwości, że najwyższy czas na zmianę.

– Kiedy w końcu rozpoczną się prace mające na celu poprawę nawierzchni? - pyta kierowca białego volkswagena. – Przecież zostawiając tutaj auto płacimy. Proszę zwrócić uwagę, że obecny, katastrofalny stan parkingu to zagrożenie również dla chodzących po nim pieszych. Jeśli któryś złamie nogę, wówczas może żądać od zarządcy zadośćuczynienia – przekonuje.

Władze samorządowe nie ukrywają, że w przyszłości plac Rybi mógłby zostać przeznaczony pod budowę hotelu o podwyższonym standardzie. Inwestor byłby zobowiązany do zagwarantowania w podziemiach ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Pomysł wzbudza jednak protesty środowisk gospodarczych i ostatecznie projekt stosowanej uchwały w tej sprawie w ogóle nie trafił pod obrady radnych.

– Pozostają doraźne prace mające na celu polepszenie warunków na parkingu – tak najczęściej informował nas Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla, kiedy na naszych łamach wielokrotnie podejmowaliśmy temat . – Pracownicy służb miejskich wykonują je na bieżąco. W budżecie nie ma pieniędzy na przebudowę placu – nie ukrywał.

Rzeczywiście remont prawdopodobnie szybko nie doszedłby do skutku, gdyby nie dość łagodna aura jak na obecną porę roku.

Reklama

– Na razie zima nas oszczędza – mówi Jacek Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. – Dzięki temu z puli przeznaczonej na zimowe utrzymanie dróg udało się wygospodarować pewną kwotę, którą przeznaczymy na wyłożenie parkingu kostką brukową. Do 4 grudnia br. przyjmujemy oferty od wykonawców – wyjaśnia.

Wymiana nawierzchni placu Rybiego powinna zakończyć się do końca br. Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na szybkie kontynuowanie prace, wówczas inwestor dopuszcza możliwość ich przedłużenia do stycznia 2018 roku.

– Po podpisaniu umowy z wykonawcą uzgodnimy harmonogram robót – zastrzega Cielecki. – Zakładamy, że zostaną przeprowadzone etapami, tzn. przynajmniej część parkingu musi być dostępna dla zmotoryzowanych – kończy.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2017-11-24 19:03:21

    Miał być parking wielopoziomowy będzie polbruk .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama