Do 15 września br. komitety wyborcze miały czas, aby zgłosić swoje listy kandydatów do wyborów parlamentarnych, które odbędą się 25 października br. Kandydaci z naszego regionu to okręg wyborczy nr 22, umownie zwany krośnieńsko-przemyskim. Wśród nazwisk są takie, które już niejednokrotnie przewijały się w naszych tekstach. Są również kandydaci, których ewentualny start długo owiany był tajemnicą.
Na listach do Sejmu RP, czyli kandydatów na posłów w okręgu 22 figuruje 211 osób, w tym 91 kobiet. Średni wiek kandydatów to 42 lata. Łącznie zarejestrowanych zostało 11 komitetów wyborczych. Na każdej z nich widnieje nazwisko osoby związanej z naszym regionem.
Dwa pierwsze miejsca na liście Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15” zajmują kandydaci z naszego regionu. „Jedynką” jest Wojciech Bakun z Nehrybki, „dwójką”[paywall] – Robert Majka z Przemyśla. Co ciekawe dalej w przeważającej większości są osoby z terenu Jarosławia i powiatu jarosławskiego, czyli: Tomasz Pawlus, Marta Kucab, Anna Chmielowiec, Krystian Książek (wszyscy Jarosław), Joanna Kostkiewicz (Dobkowice). Jest również Zbigniew Hass z Lubaczowa i Krzysztof Pinkowicz z Hadli Kańczuckich.
Listę Komitetu Wyborczego „KORWiN” otwiera Błażej Wilk z Przemyśla, tuż za nim jest Paweł Szczepanik z Lubaczowa. Jest piątka innych przemyślan: Maciej Dębicki, Jerzy Czuchman, Gabriela Domanasiewicz, Agnieszka Dębicka i Oliwia Sznajdrowska, a także: Artur Motyka (Lubaczów), Mariusz Krajewski (Boratyn), Helena Szczepanik (Lubaczów).
Do polityki chce wrócić były marszałek województwa podkarpackiego Tadeusz Sosnowski. Wystartuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców JOW Bezpartyjni. Oprócz niego na liście kandydatów z naszego regionu znajdują się: Jacek Macina (Nehrybka), Joanna Wilusz-Gagat (Prałkowce), Mariusz Kurek (Stare Oleszyce), Agnieszka Szurdak (Buszkowiczki) i Artur Gerula (Przemyśl).
Na liście Komitetu Wyborczego Partii Razem „dwójką” jest Wojciech Romanik z podjarosławskiej Widnej Góry. Są także Grzegorz Skórka z Przemyśla i Marek Imiełowski z Jarosławia.
Numerem dwa na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi jest Wojciech Szpunar z Nizin. Z tej samej miejscowości są również Tomasz Szpunar i Dorota Cichoń. Poza tym na liście widnieje Marcin Skrzypek z Piwody.
Aż 9 osób z naszego regionu kandyduje z listy Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru. Najwyżej, bo na 2. miejscu, jest Tomasz Majba z Przeworska. Oprócz niego widnieją na liście nazwiska: Pawła Haliniaka, Anety Bik, Igi Kaliwoszki, Kamila Kurosza (wszyscy Przemyśl), Huberta Hołowatego (Jarosław), Pawła Szawarniaka (Dobkowice), Szymona Ozimka (Oleszyce) i Marii Mazur-Krysztanowskiej (Przeworsk).
W wyborach do Senatu RP kandydaci wystartują w okręgu nr 58, także umownie nazwanym krośnieńsko-przemyskim. Cała trójka to osoby z naszego regionu. Numerem jeden jest członek Solidarnej Polski, dotychczasowy poseł Mieczysław Golba. „Dwójką” jest Stanisław Mazurkiewicz z Pawłosiowa, zaś „trójką” – Alicja Zając z Jarosławia.
Numerem dwa na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi jest Wojciech Szpunar z Nizin. Z tej samej miejscowości są również[paywall] Tomasz Szpunar i Dorota Cichoń. Poza tym na liście widnieje Marcin Skrzypek z Piwody.
Aż 9 osób z naszego regionu kandyduje z listy Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru. Najwyżej, bo na 2. miejscu, jest Tomasz Majba z Przeworska. Oprócz niego widnieją na liście nazwiska: Pawła Haliniaka, Anety Bik, Igi Kaliwoszki, Kamila Kurosza (wszyscy Przemyśl), Huberta Hołowatego (Jarosław), Pawła Szawarniaka (Dobkowice), Szymona Ozimka (Oleszyce) i Marii Mazur-Krysztanowskiej (Przeworsk).
W wyborach do Senatu RP kandydaci wystartują w okręgu nr 58, także umownie nazwanym krośnieńsko-przemyskim. Cała trójka to osoby z naszego regionu. Numerem jeden jest członek Solidarnej Polski, dotychczasowy poseł Mieczysław Golba. „Dwójką” jest Stanisław Mazurkiewicz z Pawłosiowa, zaś „trójką” – Alicja Zając z Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.na meczu,na dożynkach,puszcznie wianków,itd,życ nie umierać:)
Kto na nich zagłosuje ?Co byli posłowie zrobili?
Jest miejsce na listach dla miecia nie ma dla Kowala. Nie nauczyli się, że najważniejsi są ludzie a nie partia.
na meczu,na dożynkach,puszcznie wianków,itd,życ nie umierać:)
Kto na nich zagłosuje ?Co byli posłowie zrobili?
Jest miejsce na listach dla miecia nie ma dla Kowala. Nie nauczyli się, że najważniejsi są ludzie a nie partia.