Reklama

Nasz plan to wygrać wybory [ZDJĘCIA]

06/02/2017 16:00

4 lutego w hotelu Accademia odbyła się konferencja prasowa połączona ze spotkaniem członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej. O sytuacji w Przemyślu, regionie oraz w całej Polsce mówili: minister energetyki Gabinetu Cieni, poseł RP Zdzisław Gawlik, poseł RP Marek Rząsa, przewodnicząca klubu radnych PO w sejmiku wojewódzkim Teresa Kubas-Hul, przewodniczący regionu podkarpackiego PO Krzysztof Kłak oraz przewodniczący klubu radnych PO w radzie miejskiej Wojciech Błachowicz. Konferencję poprowadził przewodniczący PO powiatu przemyskiego Tomasz Schabowski.

– Musimy powstrzymać postępujący demontaż Polski, jaki prowadzą politycy PiS – mówił na konferencji Krzysztof Kłak. – Chcemy przywrócić rządy prawa, przywrócić znaczenie konstytucji  i odwrócić szkodliwe dla gospodarki posunięcia. Będziemy protestować, będziemy wychodzić na ulice, będziemy jednoczyć opozycję, by wspólnie stanąć w obronie praworządności i przeciwko szkodzeniu Polsce! – dodał.

Politycy PO całkiem sporą część konferencji poświęcili kryzysowi politycznemu i parlamentarnemu w Polsce. Padały pytania o diagnozę sytuacji oraz o strategię partii na wyjście z impasu[paywall]. – Jesteśmy legalistami, chcemy zwyciężyć w demokratycznych wyborach, by móc zacząć porządkować to, co zostało zrobione – mówił Wojciech Błachowicz.

Reklama

Szerzej rozwinął temat poseł Zdzisław Gawlik. – Stawiamy na rozmawianie z ludźmi, a więc na to, co było wcześniej naszym słabym punktem, co zaniedbaliśmy. Dlatego będziemy organizować więcej takich spotkań . Zapraszamy na nie nie tylko członków, nie tylko sympatyków. Chcemy spotykać się z ludźmi i dyskutować z nimi o Polsce – deklarował minister Gabinetu Cieni.

Rozmawiano też o reformie oświaty i konieczności zorganizowania referendum w tej sprawie.

Czas na zrównoważony rozwój

Przewodnicząca klubu radnych PO w Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul w swoim wystąpieniu poświęciła więcej uwagi problematyce lokalnej, rozwojowi miasta i regionu. – Chciałam przywieźć wam teczkę z planowanymi inwestycjami dla Przemyśla... ale teczki nie mam, bo musiałbym wziąć pustą. Taki mamy zrównoważony rozwój na Podkarpaciu. Przemyśl potrzebuje rozwoju gospodarczego, zrewitalizowano pięknie przemyskie zabytki, ale teraz trzeba zachęcić młodych ludzi, by tu wracali, by to miasto przestało wymierać. Żeby to zrobić, należy zapewnić młodym ludziom pracę, by chcieli tu wracać i tu budować swoją przyszłość. Niektórzy patrzą na położenie Przemyśla jako na problem, twierdzą, że jest peryferyjne, ale to nie tak. Przemyśl jest świetnie skomunikowany ze stolicą regionu, w dodatku bezpośrednia bliskość granicy powoduje, że ta lokalizacja może być atrakcyjna dla firm i inwestorów zainteresowanych działalnością transgraniczną.

Reklama

Nie da się wiecznie stać okrakiem

Poseł Marek Rząsa oraz radny Wojciech Błachowicz w sposób krytyczny odnieśli się do postępowania prezydenta Roberta Chomy wobec mniejszości ukraińskiej. – Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Nie da się wiecznie stać okrakiem. Choć, moim zdaniem, reakcja strony ukraińskiej była przesadzona i mało dyplomatyczna, to nie mam wątpliwości, że prezydent wielokulturowego miasta, jakim jest Przemyśl, nie powinien brać udziału w wydarzeniach, które wymierzone są przeciw mniejszościom. Orlęta były pretekstem. Władze miejskie nie powinny maszerować z narodowcami –ostro skomentował zachowanie prezydenta poseł Marek Rząsa.

Natomiast radny Błachowicz na pytanie, co zrobić, by ostudzić nastroje w Przemyślu, odpowiedział: – Podejmowaliśmy wiele mądrych kroków w przeszłości, żeby wzajemne stosunki budować w oparciu o dialog i współpracę, teraz tego zabrakło. Odpowiem przewrotnie, wiem, czego na pewno nie powinniśmy robić, nie powinniśmy eskalować agresji i grać na emocjach.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2017-02-06 16:29:21

    cyt....""O sytuacji w Przemyślu, regionie oraz w całej Polsce mówili: poseł RP Zdzisław Gawlik, poseł RP Marek Rząsa, przewodnicząca klubu radnych PO Teresa Kubas-Hul, przewodniczący regionu podkarpackiego PO Krzysztof Kłak oraz przewodniczący klubu radnych PO w radzie miejskiej Wojciech Błachowicz....""' -spotkały się nieroby,pasożyty od lat utrzymywane na garbie podatnika .Sami własną pracą niczego nie osiągnęli w życiu na bazie prywatnej inicjatywy to takie "wszy" wysysające krew z podatnika i mówiące o ""dupie Marynie jak jej było na imię ""'czyli o niczym byle mielić jęzorem i brać podatnika kasę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    karol - niezalogowany 2017-02-06 17:31:16

    jeden pan Posel obiecal na 60 lecie szkoły muzycznej , że w przemyślu powstanie sala koncertowa. A tu mijaja 3 lata sali brak .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hahaha - niezalogowany 2017-02-06 17:32:41

    zamiast wziąć się do pracy to siedzą i debatują, a najgorzej boli ich fakt ze demontaż Polski został zatrzymany... pewnie w Warszawie zabrakło kamienic i nieruchomości do przejęcia a w Przemyślu można by było coś jeszcze skubnąć...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama