Przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu ruszył proces nauczyciela jednej ze szkół podstawowych, działającej w powiecie jarosławskim oskarżonego o molestowanie seksualne osoby nieletniej. Proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.
Pierwsza rozprawa nauczyciela z podstawówki miała[paywall] się odbyć 12 lutego br., jednak została przełożona na 8 maja. Zarówno prokuratura, jak i sąd nie podają informacji na ten temat. Zasłaniają się przede wszystkim dobrem osoby poszkodowanej, wskazując jednocześnie na fakt, że całość zdarzeń rozegrała się w obrębie niewielkiej społeczności.
Udało się nam ustalić, że czynności przeciw oskarżonemu Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu prowadziła w roku 2017, a postępowanie zakończyło się w październiku. Nauczyciel jest oskarżony z artykułu 199 par. 1 i 2. Dotyczą one sytuacji, w której sprawca, wykorzystując swoje stanowisko, doprowadza do obcowania płciowego lub innych czynności seksualnych. Ponadto paragraf drugi mówi o tym, że jeśli czyn określony w par. 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Oskarżony w tej sprawie odpowiada z wolnej stopy.
Nie chce jej komentować dyrekcja szkoły: – Nauczyciel jest w tej chwili zawieszony – wyjaśnia dyrektor placówki. – Jego obowiązki pełni inna osoba. Czekamy na wyrok sądu, wówczas będziemy decydować o jego przyszłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Cała ta wasza edukacjaOpiera się na wasze sileRobicie świństwa z uśmiechem na ustachStaracie się ukryć swe prawdziwe myśliNie chcecie zrozumieć ze robicie błądWpajając to w co sami nie wierzycieWasza dydaktyka rodzi we mnie buntWaszą dydaktyką sami się gnoicieNie wychował mnie pan - panie sierżancieNie wychowacie mnie wy wątpliwi pedagodzyI najgorsze jest to, że nie chcecie zrozumieć Że to właśnie wy jesteście na złej drodze''ZIELONE ŻABKI - SZKOŁA - TEKSTOWO.PL
''Cała ta wasza edukacjaOpiera się na wasze sileRobicie świństwa z uśmiechem na ustachStaracie się ukryć swe prawdziwe myśliNie chcecie zrozumieć ze robicie błądWpajając to w co sami nie wierzycieWasza dydaktyka rodzi we mnie buntWaszą dydaktyką sami się gnoicieNie wychował mnie pan - panie sierżancieNie wychowacie mnie wy wątpliwi pedagodzyI najgorsze jest to, że nie chcecie zrozumieć Że to właśnie wy jesteście na złej drodze''ZIELONE ŻABKI - SZKOŁA - TEKSTOWO.PL
ZA JAJA GO I NA LATARNIĘ