Reklama

Nie będzie wstydu. Jest kasa na modernizację kolejki

Przemyscy radni przekazali 400 tys. zł dotacji celowej na modernizację kolei linowej na stoku narciarskim w Przemyślu. To znakomita wiadomość przed zbliżającym się szybkimi krokami sezonem letnim. Oznacza, że wyciąg w całości będzie do dyspozycji tak mieszkańców miasta, jak i turystów.

– To bardzo dobra wiadomość. Bardzo się cieszymy, że wreszcie uda się uruchomić kolejkę. Prace modernizacyjne już rozpoczęliśmy, ale teraz mamy pewność, że możemy je kontynuować i zakończyć. Nie mamy w swoim budżecie takiej kwoty, która pozwoliłaby nam na obowiązkową modernizację. Wyciąg by po prostu nie ruszył w nadchodzącym sezonie letnim. Ale dzięki tej dotacji celowej kolej dolna zostanie wyremontowana i gotowa do eksploatacji na kolejne dziesięć lat – z radością w głosie powiedziała dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu Greta Ostrowska[paywall].

Już raz przemyscy radni deliberowali nad przekazaniem wspomnianej kwoty na modernizację nieczynnej od kilku miesięcy dolnej stacji kolei linowej. Zakończyło się to fiaskiem i POSiR był w sytuacji patowej. Prezydent miasta W. Bakun 17 maja br. ponownie przedstawił projekt uchwały o przekazaniu dotacji celowej w kwocie 400 tys. zł na modernizację obiektu. Tym razem się udało.

Reklama

Byłaby wizerunkowa plama

Całkowity koszt modernizacji to 551 tys. zł, z czego część prac modernizacyjnych POSiR wykona ze środków własnych (ok. 160 tys. zł). Przedsięwzięcie znacznie poprawi stan techniczny i podwyższy standard.

Co istotne, podczas remontu krzesełek zamontowane zostaną uchwyty do transportu rowerów na górną stację, na Zniesieniu. A to bezpośrednio łączy się z powstającym obok stoku narciarskiego w ramach budżetu obywatelskiego parkiem rowerowym.

Gdyby radni nie zdecydowali się przekazać tych pieniędzy, Transportowy Dozór Techniczny nie dokonałby niezbędnego odbioru, co wyłączyłoby kolej z ruchu przed nadchodzącym sezonem letnim (i zimowym również). O wizerunkowej plamie nie ma co nawet wspominać, podobnie jak o kolejnych sporych stratach finansowych POSiR-u.

Zabrali na bieżące utrzymanie dróg

Nie można jednak nie wspomnieć, że nie ma dymu bez ognia. Nikt nagle nie machnął czarodziejską różdżką i cudownie znalazł kasę.

Złą wiadomością jest fakt, że 300 tys. zł zostało zabrane Zarządowi Dróg Miejskich w Przemyślu. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na bieżące utrzymanie dróg w mieście. Kierowcy będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość...

100 tys. zł z kolei pochodzi z tytułu rekompensaty z utraconych dochodów z opłaty targowej oraz po... spadku od osoby fizycznej należnego miastu.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-05-23 16:10:11

    Nasza Rada czasmi potrafi sensownie wydać kasę dla ogólnego dobra .To dobry kierunek w rozwoju naszego miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    .. - niezalogowany 2021-05-23 16:55:28

    Stok skarbonka bez dna, dla niewielkiej ilości mieszkańców 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2021-05-23 17:33:56

    Jak ogródki piwne, bary, muzeum ,teatr, mzk, rzeka, parki... uciesz dla niewielkiej ilości mieszkańców.Jakie to jęczenie jest żałosne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama