Reklama

Nie chcą rozbabranych worków przy kontenerach. Wybrali radykalne rozwiązanie

01/08/2020 18:27

Sterty piętrzących się foliowych worów, nierzadko porwanych, z wybebeszoną na zewnątrz zawartością były nierzadkim obrazkiem w okolicach rozstawionych w różnych częściach gminy kontenerów na używaną odzież. Władze Sieniawy postanowiły skończyć z tą patologią. Od 21 lipca niepotrzebne ubrania można oddawać tylko w PSZOK.

Charakterystyczne kontenery na zużytą odzież w wielu miejscach naszego regionu przedstawiają żałosny widok. Nie inaczej było w Sieniawie, ale[paywall] władze miasta i gminy postanowiły temu problemowi zaradzić. Nie wikłając się w kwestie tego, czy odpowiedzialne firmy za rzadko opróżniają swoje kontenery, czy też mieszkańcy idą na skróty i z lenistwa swoje stare ubrania rzucają obok, zamiast do specjalnych pojemników, w tutejszym magistracie zaproponowano radykalne rozwiązanie. Od 21 lipca niepotrzebną odzież będzie można oddać tylko w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Augustowskiej 8. Jednocześnie kontenery ustawione dotąd na terenie targowiska, przystanku PKS oraz przystanku autobusowego w miejscowości Wylewa znikną z tych lokalizacji – przetransportowane zostaną właśnie na teren PSZOK.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    TPD - niezalogowany 2020-08-02 13:23:23

    Niepotrzebne ubrania kurier bezpłatnie odbierze od Was z domu, a 1 zł z każdego kilograma otrzymają podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Szczegóły https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/611 lub pod nr telefonu 166783383. Zamówienie kuriera możliwe na terenie całego kraju ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Agi - niezalogowany 2020-08-02 14:59:43

    U nas w Przemyślu to samo... Na Ofiar Katynia porozwalane worki, do tego jakieś prostaki rzucają wory ze śmieciami (śmietniki po drugiej stronie uliczki pod kluczem). Ludzie oddają swoje ubrania bo mają nadzieję, że jeszcze się komuś przydadzą, a to leży tygodniami na deszczu. Kontenery często przepełnione i wormi leżą obok - wystarczy zadzwonić pod nr na kontenerze i przyjadą po to bardzo szybko, ale zdarza się że kontener prawie pusty a worków w około pełno - ludzie myślą, że może ktoś jeszcze weźmie bo mu się przyda. Wieczorem worki poukładane zawiązane, a rano wszystko rozbebeszone - potrzebujesz to weź co Ci trzeba a resztę odłóż, a nie rób syf. Teraz od kilku dni jest kartka, że jak się ma więcej ubrań do oddanie to żeby bezpośrednio na glazera zawieźć 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości