– Od wielu lat polską flagę możemy eksponować przez cały rok, niezależnie od świąt państwowych i bez specjalnej okazji. Na co dzień jednak niewiele osób korzysta z tej możliwości. Co roku obserwuję też ze smutkiem, że wielu z nas zapomina również o wyeksponowaniu biało-czerwonej flagi w dniu jej święta, które przypada 2 maja. Flagi można zobaczyć jedynie na niektórych balkonach czy budynkach. A szkoda, bo powinniśmy z dumą ją wywieszać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Patriotyzm chyba nie na tym polega, by każdy obwiesił się flagami. Bardzo łatwo jest ubrać się na zewnątrz w dostojne szaty a pod nimi być pełnym zła i obłudy. Flaga narodowa to symbol tego kraju, odróżnia nas od innych narodów, ale żeby świętować z powodu posiadania flagi, to już gruba przesada. Mnie osobiście źle się kojarzy wywieszanie flag, bo tak było w PRL i przyznam że nie mogę zrozumieć czemu ma to służyć. Strojenie się w barwy narodowe nie zmieni tego, jaki jest ten naród i jak go postrzegają inni. Może zamiast dbać o pozorne cechy, zacząć dbać o to co wewnątrz, co ma chyba większą wartość nisz szata.
Patriotyzm chyba nie na tym polega, by każdy obwiesił się flagami. Bardzo łatwo jest ubrać się na zewnątrz w dostojne szaty a pod nimi być pełnym zła i obłudy. Flaga narodowa to symbol tego kraju, odróżnia nas od innych narodów, ale żeby świętować z powodu posiadania flagi, to już gruba przesada. Mnie osobiście źle się kojarzy wywieszanie flag, bo tak było w PRL i przyznam że nie mogę zrozumieć czemu ma to służyć. Strojenie się w barwy narodowe nie zmieni tego, jaki jest ten naród i jak go postrzegają inni. Może zamiast dbać o pozorne cechy, zacząć dbać o to co wewnątrz, co ma chyba większą wartość nisz szata.