Reklama

Nie pal śmieci – apelowali młodzi jarosławianie [ZDJĘCIA]

24/11/2017 11:30

We wtorek, 14 listopada, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu pojawili się przed ratuszem z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec działań dorosłych przyczyniających się do zatrucia środowiska. Protestowali m.in. przeciw paleniu śmieci. Zachęcali do ich segregacji.

Marsz był jednym z elementów trwającej tydzień akcji ekologicznej. – „Tydzień ekologiczny" w SP nr 6 rozpoczęły lekcje poruszające m.in. problematykę spalania i segregacji śmieci, zanieczyszczeń powietrza oraz żywności modyfikowanej. Nauczyciele prowadzący zajęcia tematyczne korzystali z wcześniej opracowanych na tę okoliczność scenariuszy, które bazowały na materiałach multimedialnych oraz poradnikach i informatorach wydawanych w ramach programu „Czysty Jarosław". Kolejnym krokiem promującym zachowania proekologiczne była organizacja konkursu, polegającego na przygotowaniu haseł, banerów, ulotek, rymowanek, a nawet listów do sąsiadów i rodziców nt. ochrony środowiska – opisuje Renata Pęcak z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.  

Przed ratuszem dzieci spotkały się z zastępca burmistrza Dariuszem Traczem oraz przedstawicielami urzędu. W podziękowaniu za cenną inicjatywę zostały obdarowane cukierkami.


ahn
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dobromir - niezalogowany 2017-11-24 14:28:34

    Wpisujmy ulice, gdzie nasza kochana straż miejska powinna skontrolować piece:osiedle Strenczaka - ludzie palą czym się da, a wieczorem mgła z dymu jest codziennie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości