Jeżeli ktoś mówi, jak to nauczycielom jest fajnie, bo mają wakacje, ferie, osiemnaście godzin tygodniowo, paczkę na święta w formie pięćdziesięciozłotowego bonu do jednego z najbliższych marketów, to mówi prawdę. Jeżeli inny dodaje, jak to niektórzy „tłuką” korki po lekcjach, bo dopiero na nich zarabiają jak ludzie, a na lekcjach, to proszę szanownej pani pełny luzik, też dotyka w sensie filozoficznym egzystencjalnej prawdy.
Ale ten pedagogiczny medal ma też drugą stronę, proszę szanownej pani oraz pana. Dwa i pół tysiąca złotych miesięcznie na rękę po dwudziestu paru latach pracy dla nauczyciela dyplomowanego, czyli takiego, który osiągnął w swoim fachu prawie najwyższy stopień wtajemniczenia. I to bez względu czyś wybitny, przeciętny, czyś w ogonie pedagogicznego ciała, tej kwoty nie przeskoczysz.
A co mają powiedzieć stażyści oraz mianowani? Bogatsze samorządy może dorzucą stówkę lub dwie dodatku motywacyjnego. Wójt, burmistrz, tudzież prezydent pogłaszcze po główce. Ewentualnie raz do roku da nagrodę. To wszystko. Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów, Bircza, Wielkie Oczy to nie Warszawa oraz inne wielkie miasta. A i tam, gdy dodatki pewnie wyższe, to życie dużo droższe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A jak nauczycieli traktować jak oni sami się tak zachowują, 8 lat nie trzeba im było podwyżek, teraz niszczą młodzież bo POKO ich napuszcza na PIS.Broniarz jak cielęta prowadzi ich w pole, oni się dają manipulować.
Najgorzej opłacana grupa zawodowa w sferze budżetowej.Roczne zarobki nauczyciela w szczycie kariery zawodowej(w euro)1.Luksemburg 1151796.Niemcy 6543115.Grecja 3107023 Rumunia 2077124 POLSKA 20645A za nami Litwa,Albania,Bułgaria poniżej 15ooo
Panie Tadeuszu , szerokiej drogi!!!Inne zawody tez więcej zarabiają w innych krajacvh europejskich to znaczy że też mają strajkować i paralizować kraj, czy to jest wyjscie ? Czy to pedagogiczne zachowanie ? A może chodzi o dysktrukcje państwa za PIS, bo za PO było wspaniale, tylko komu?
Widzi Pan w naszym kraju mimo przeciwności szczególnie w ostatnim okresie nauczyciele stanowili kregosłup Narodu.Opcje polityczne zmieniały sie co parę lat a nauczyciele zawsze trwali.Nawet za zaborów czy też okupacji rządy nie istniały poniewaz uciekły pozostawiając na pastwę losu Naród to nauczyciele zostali i spełniały swoja powinność.Ale mieliśmy i mamy rządy które bazują na ciemnej i prymitywnej części społeczeństwa zafascynowanej populizmem ekonomicznym.Do tej grupy niestety nauczyciele nie dotarli ale politycy tak.Jestem zdania,że nauczyciel powinien zarabiać co najmniej dwa razy tyle co policjant a cieszyć się szacunkiem jak w innych krajach tych normalnych.Tylko w Rosji,Białorusi,Węgrzech i Bułgarii nie szanuje się nauczycieli.W ostatnich latach doszła do tego towarzystwa i PolskaEfekty tego widać na każdym kroku.
Panie Tadeuszu ,pisze pan takie bzdury,że aż ciężko przebrnąć przez tą lekturę.Pan pisze o nauczycielach ,którzy dawniej uczyli.Ci obecni to grupa bez żadnego kręgosłupa moralnego,cynicznie wykorzystują dzieci do osiągnięcia własnych celów.W pana wypowiedzi jest dużo patosu i wielkich słów nijak mających się do rzeczywistości.
Mnie uczyli CI współcześni nauczyciele.Nie narzekam .Przekazali mi wiedzę,która jest przydatna w moim życiu.Pozwoliła rozwijać się dalej.Umocnili też zasady moralne wykształcone w rodzinie.Wielka szkoda,że znaczna część dzisiaj nami rządzących na szkołę to rzucała kamieniami.Dzisiaj zresztą już jako dorośli dokładnie czynią to samo.Ceniłem i cenię nauczycieli wszystkich szczebli.Jeżeli rzucimy Ich na kolana to po krótkim czasie dokładnie będzie to samo z Narodem.
wp, kto wykorzystuje dzieci, powtarzasz partyjne slogany, rzeczywistość jest taka, że rodzice traktują szkołę jak opiekunkę goniąc za mamoną a dziecko z domu nie wynosi podstawowego wychowania, słowa przepraszam, proszę , czy dziękuję mają nauczyć rodzice A nie szkoła. Zastanów się dlaczego sowieci mordowali Polską inteligencję w tym nauczycieli, bo wiedzieli , że stado baranów będzie łatwiej prowadzić, to co się robi z nauczycielami to największa żenada od lat.
Jasne po co wynagradzać nauczycieli jak można PISoBOLSZEWICKĄ patologię ?
Info rzetelne z pierwszej łapy: żona naczelnego to nauczycielka
nie wytrzymam a może jest grupa najlepiej opłacana w sferze budżetowej. Kto ma kartę nauczyciela , która broni przed zwolnieniem. Kto ma tabele wynagrodzenia zasadniczego za czynającej sie od 2000 zł a konczącej sie na ok 3600 do tego stazowe i inne dodatki typu "13 i 14" pensja nikt. Bony 50zł? o jakich bonach Pan redaktor mówi? Fakt powinien to być jeden z lepiej opłacanych zawodów, bo nauczyciel powinien mieć prestiż etc. no cóż budżet
Dwa i pół, trzy klocki na rękę, to jeszcze nie tak źle.Zobaczcie lepiej to:YT.COM - DZIEŃ ŚWIRA - WYPŁATA
Co ty pier...isz facet. Osobiście jeździłem na demonstracje do Wa-wy i Rzeszowa za rządów kluzik.
Lekarze i pielęgniarki "wykorzystują" pacjentów, gdy protestują o wyższe płace (i słusznie), gliniarze wykorzystują nasze bezpieczeństwo gdy idą gremialnie w ramach protestu na L4, to my, nauczyciele kogo niby mamy "wykorzystywać" by osiągnąć nasz cel płacowy (i nie tylko) jeśli nie uczniów?
Jak najbardziej pedagogiczne, korzystamy wszak z prawa do strajku zapisanego w K-O-N-S-T-Y-T-U-C-J-I RP.
Grupa społeczna tworząca największą szarą strefę w mieście, ależ niezwykle elokwentna i z poczuciem misji: * plecaki najmniejszych dzieci ważące po 6 kg - bo z każdej książeczki Pani daje zadanie,* bezpłatne szkoły, w których rodzice opłacają komitety, papier ksero itd...* 45 min. lekcji od 30 do 70zł netto x 5 godz. - z tym, że wielu zaradnych przyjmuje kilkoro dzieci tworząc grupy - może uszczelnić tą grupę reklamującą się oficjalnie w gazetach, Internecie?* rodzice odbierający dzieci w desperacji przed spóźnieniem, pretensjami kontra panie nauczycielki odbierające swoje dzieci zaraz po skończonej pracy o 12-13 godzinie,* zero zajęć integrujących, co najwyżej 5-6 wybranych dzieci w "kółkach" służących zaszczepianu rywalizacji, a nie współpracy,* w ilu szkołach w Przemyślu funkcjonują zuchy, harcerze, rajdy - dawniej nasi nauczyciele to wspierali, organizowali,* jaki nadzór nad jakością nauczania?* gdzie zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju dzieciom na korytarzach kiedy panie nauczycielki zajęte plotkami?
1. Jaki nadzór nad jakością nauczania? Tu Masz rację. To trzeba zdecydowanie dopracować. Ale podwyżki dla nauczycieli też popieram. Na zasadzie płacę i wymagam. Szacun
Pnie Wilgucki , jest pan odporny na wiedzę ,. Już tyle razy pisałem pod pańskimi artykulikami ,ze jest pan stronniczy . Po prostu typ postkomunistyczny. Znowu staje pan po stronie nauczycieli i stanąłby an po stronie nawet samego Belzebuba ,żeby tylko |dołożyć | legalnie wybranemu polskiemu rządowi . Pan to ma we krwi .MOJE PYTANIE BRZMI . DLACZEGO TO BRONIARZ/ STARY KOMUNISTA/ NIE WYDZIERAŁ TAK STANOWCZO MORDY , GDY PRZEZ DŁUGIE 8 / OSIEM LAT NIERZĄDU BYŁA PRZY KORYCIE poI JEJ PODNÓŻEK psl ? PRZECIEŻ WIELE RAZY POKAZYWANO W TV WYPOWIEDŻ ÓWCZESNEJ MINISTER EDUKACJI , KTÓRA MÓWIŁA WPROST ,ZE PIENIĘDZY , CZYLI PODWYŻEK NIE BĘDZIE. I JAKOŚ BRONIARZ WRAZ Z CAŁĄ TĄ NAUCZYCIELSKĄ KASTĄ. ODSTĘPOWAŁ . CZYLI NIC NIE DOSTAWALI I BYŁO DOBRZE . TERAZ COŚ DOSTAJĄ / NIE TYLE ILE CHCĄ , ALE MAJA DOSTAĆ I JEST W/G NICH ŻLE TO JEST POLITYKA KIEROWANI PRZEZ PO I TOTALSÓW. ZAPOMNIJCIE O ZMIANACH PO WYBORACH DO EUROKOŁCHOZU I JESIENNYCH DO PARLAMENTU . PO PÓJDZIE WRAZ Z TOTALSAMI DO NIEBYTU , POLITYCZNEGO NIEBYTU
A jak nauczycieli traktować jak oni sami się tak zachowują, 8 lat nie trzeba im było podwyżek, teraz niszczą młodzież bo POKO ich napuszcza na PIS.Broniarz jak cielęta prowadzi ich w pole, oni się dają manipulować.
Najgorzej opłacana grupa zawodowa w sferze budżetowej.Roczne zarobki nauczyciela w szczycie kariery zawodowej(w euro)1.Luksemburg 1151796.Niemcy 6543115.Grecja 3107023 Rumunia 2077124 POLSKA 20645A za nami Litwa,Albania,Bułgaria poniżej 15ooo
Panie Tadeuszu , szerokiej drogi!!!Inne zawody tez więcej zarabiają w innych krajacvh europejskich to znaczy że też mają strajkować i paralizować kraj, czy to jest wyjscie ? Czy to pedagogiczne zachowanie ? A może chodzi o dysktrukcje państwa za PIS, bo za PO było wspaniale, tylko komu?