– W maju złożymy obywatelski projekt uchwały w sprawie wysokości opłat w płatnych strefach parkingowych w Przemyślu. Nasz prawnik już nad nim intensywnie pracuje – powiedział nam prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski.
Przypomnijmy, że Przemyska Kongregacja Kupiecka od dwóch miesięcy prowadzi w tej sprawie rozmowy. Główne postulaty to obniżenie opłaty za pierwszą godzinę parkowania w płatnych strefach do złotówki i zmiana zasad korzystania z parkingu na Rybim Placu.Wnioskodawcy zmian liczą na pozytywne przychylenie się do obu propozycji albo przynajmniej jednej z nich. Członkowie kongregacji kupieckiej uważają, że jedną z przyczyn słabej kondycji handlu i usług na starym mieście są trudności z bezpłatnym parkowaniem. Klient, który ma wydać 2 złote za postój pod sklepem czy targowiskiem, na którym zrobi zakupy za 10 zł, wybierze supermarket z bezpłatnym parkingiem.
R. Miłoszewski dwa tygodnie temu w zamieszczonej przez nas informacji na ten temat zdradził, że członkowie kongregacji prowadzą rozmowy z przemyskimi radnymi, u których szukają poparcia dla tej inicjatywy. Takowego udzielili im już radni Platformy Obywatelskiej, część radnych SLD, Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia dla Przemyśla.
Poruszony – po informacji, że do ich propozycji odniósł się nieprzychylnie – był Robert Bal (Porozumienie dla Przemyśla). – Nie wiem, dlaczego prezes kongregacji tak powiedział, ale to nieprawda! Stawia mnie w bardzo złym świetle jako radnego. W wyniku dyskusji podczas spotkania klubu radnych Porozumienia dla Przemyśla z przedstawicielami Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej doszło do wypracowania pomysłów, które mają być poddane dalszej dyskusji. O ich wynikach poinformuję zainteresowanych. Moje osobiste zdanie, podobnie jak radnych klubu, któremu przewodniczę, jest na ten temat pozytywne. Pierwszy poruszyłem kwestię obniżenia opłaty za pierwszą godzinę parkowania lub zmianę naliczanych kwot, na przykład co 30 minut – powiedział R. Bal.
– Nie chcę już wdawać się w niepotrzebne polemiki. Bardzo się cieszę, że coraz więcej radnych deklaruje poparcie dla naszego projektu obywatelskiego. Jak już wspomniałem, jest on już praktycznie na ukończeniu. Potem czeka nas jeszcze zebranie trzystu podpisów, bo tyle jest wymaganych. Zrobimy to w jeden dzień – podsumował R. Miłoszewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze