We wtorek, 6 sierpnia, późnym popołudniem na skrzyżowaniu ulic Okrzei i Paderewskiego doszło do groźnie wyglądającej kolizji.
64-letni mieszkaniec Przemyśla kierujący skodą, wyjeżdżając z ulicy Okrzei, zignorował znak „stop” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, który[paywall] jechał prawidłowo ulicą Paderewskiego. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w którego wyniku ucierpiał kierowca skody i został przewieziony do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się powierzchowne. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Ze względu na uszkodzenia pokolizyjne policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.
– To bardzo niebezpieczne miejsce. Tutaj doszło już do dziewięciu wypadków i chyba należałoby ustawić jakieś lepsze lustro – tak zdarzenie komentowali gromadzący się tam ludzie. Natomiast policjanci wyjaśniają, że od początku 2019 roku na tym skrzyżowaniu były tylko 2 kolizje.
Jeżeli chodzi o lustro, to odpowiada ono standardom wynikającym z obowiązujących przepisów i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku. Ponadto zostało ono umieszczone w tym miejscu zgodnie ze stałym projektem organizacji ruchu. Należy też pamiętać, że lustra drogowe są wprawdzie bardzo ważnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa na drogach, ale są jedynie pomocniczym elementem wyposażenia infrastruktury drogowej, dlatego kierowcy muszą się dobrze upewnić, czy mogą wjechać bezpiecznie na skrzyżowanie .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To nie niebezpieczne skrzyżowanie, tylko nierozważny kierowca ;) Wystarcy tam zwolnić i się rozglądnąć ;)
Jakie niebezpieczne?trzeba przestrzegać znaków
Niezatrzymywanie się na STOPIE to plaga wsród kierowców . Około 90% sie nie zatrzymuje, a tylko lekko zwalnia. Apel do policji: Pieniądze (mandaty) jezdzą po ulicach.
Jprdle - Serio!? Niebezpieczne skrzyżowanie?Niebezpieczny to jest: "...64-letni mieszkaniec Przemyśla kierujący skodą...""...Tutaj doszło już do dziewięciu wypadków i chyba należałoby ustawić jakieś lepsze lustro – tak zdarzenie komentowali gromadzący się tam ludzie..."Kim są Ci ludzie? Mieszkają blisko tego skrzyżowania? Ile mają lat?Jakie DOKŁADNIE zdarzenia widzieli?
Gdzie chcesz się rozglądać? Skręcając w lewo słabo widać zjeżdżające auta, a już np. rowerów wcale! Ot geniusze kierownicy. Spróbujecie kilka razy tak dla samych sobie.
I na Bogaaaaaa jak mogl wyjezdzac z ul. Okrzei i nie zatrzymac sie na stopie???????
Ktos kto to pisze ma jakas wiedze o ulicach w Przemyślu?
Jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie....codziennie tam włączam się do ruchu i modlę się żeby jadacy z góry mnie zobaczył bo niestety ja go nie widzę a on ma pierwszeństwo.... Może progi zwalniajace dla jadacych od paderewskiego dałby nam szansę na bezpieczny wyjazd ..a malkontentów ze tam jest stop i kto ma ile lat zapraszam do próby .... Pozdrawiam
Mieszkaniec-POPATRZ w LUSTRO[takie okrągłe i duże]modlitwe zostaw na inne okazje
Mi się zdarza tam skręciać w lewo na Paderewskiego i stwierdzam kategorycznie, że w obecnych warunkach powinien być zakaz skrętu w lewo w stronę Kazanowa. Ciężko wykonać szybki manewr bo jest pod górkę, blisko ten mur oporowy a samochód jadący z góry zbliża się bardzo szybko. Tematu braku widoczności nie podnoszę bo jest ogólnie znany.
Do Pana FUJ , chyba nigdy Pan tamtędy nie przyjeżdżał i nie wie o czym mowi. Po pierwsze mieszkam przy skrzyżowaniu i kilkanaście razy dziennie slysze pisk hamujacych opon i klaksony...Po drugie tam nie ma okraglego lustra . tam jest PROSTOKĄTNE ;) PZDR
gdzie sie chcesz rozgladać ?? przecież na wprost masz lustro które pieknie pokazuje wszystko co nadjezdza z lewej strony :) :) :)
jak zaczniesz korzystac z lustra powieszonego dla kierowców na wprost wyjazdu do od razu zaczniesz "widziec" czy cos z lewej nadjedza - odrobiną rozsadku wystarczy a na głupote zaden znak ani próg nie pomoże.
Gratuluję celnej odpowiedzi tym wszystkim samozwańczym instruktorom jazdy samochodem, a szczególnie temu od "dużego okrągłego lustra" podpisującego się jako "fuj"
To nie niebezpieczne skrzyżowanie, tylko nierozważny kierowca ;) Wystarcy tam zwolnić i się rozglądnąć ;)
Jakie niebezpieczne?trzeba przestrzegać znaków
Niezatrzymywanie się na STOPIE to plaga wsród kierowców . Około 90% sie nie zatrzymuje, a tylko lekko zwalnia. Apel do policji: Pieniądze (mandaty) jezdzą po ulicach.