Reklama

Niebezpieczne miejsce: skrzyżowanie ulic Okrzei i Paderewskiego

14/08/2019 12:54

We wtorek, 6 sierpnia, późnym popołudniem na skrzyżowaniu ulic Okrzei i Paderewskiego doszło do groźnie wyglądającej kolizji.

64-letni mieszkaniec Przemyśla kierujący skodą, wyjeżdżając z ulicy Okrzei, zignorował znak „stop” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, który[paywall] jechał prawidłowo ulicą Paderewskiego. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w którego wyniku ucierpiał kierowca skody i został przewieziony do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się powierzchowne. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Ze względu na uszkodzenia pokolizyjne policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

– To bardzo niebezpieczne miejsce. Tutaj doszło już do dziewięciu wypadków i chyba należałoby ustawić jakieś lepsze lustro – tak zdarzenie komentowali gromadzący się tam ludzie. Natomiast policjanci wyjaśniają, że od początku 2019 roku na tym skrzyżowaniu były tylko 2 kolizje.

Jeżeli chodzi o lustro, to odpowiada ono standardom wynikającym z obowiązujących przepisów i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku. Ponadto zostało ono umieszczone w tym miejscu zgodnie ze stałym projektem organizacji ruchu. Należy też pamiętać, że lustra  drogowe są wprawdzie bardzo ważnym elementem, mającym bezpośredni wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa na drogach, ale są jedynie pomocniczym elementem wyposażenia infrastruktury drogowej, dlatego kierowcy muszą się dobrze upewnić, czy mogą wjechać bezpiecznie na skrzyżowanie .


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    XYZ - niezalogowany 2019-08-14 13:16:28

    To nie niebezpieczne skrzyżowanie, tylko nierozważny kierowca ;) Wystarcy tam zwolnić i się rozglądnąć ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2019-08-14 13:35:04

    Jakie niebezpieczne?trzeba przestrzegać znaków

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Witek - niezalogowany 2019-08-14 14:36:17

    Niezatrzymywanie się na STOPIE to plaga wsród kierowców . Około 90% sie nie zatrzymuje, a tylko lekko zwalnia. Apel do policji: Pieniądze (mandaty) jezdzą po ulicach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama