Reklama

Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Przemyślu

Z interpelacją o zmianę lokalizacji czterech niefortunnie umiejscowionych przejść dla pieszych na terenie miasta zwrócił się do jego władz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal (Regia Civitas).

Chodzi o przejścia dla pieszych przy: Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, ulicach Lelewela, św. Jana Nepomucena (przy skrzyżowaniu z ulicą Glazera) i Mickiewicza (przy skrzyżowaniu z ulicą Mariacką)[paywall]. Wszystkie stwarzają realne niebezpieczeństwo dla pieszych, bo znajdują się w miejscach mało widocznych, na łukach drogi, bez odpowiednich oznaczeń. Interpelacja radnego R. Bala była przedmiotem debaty na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego przy prezydencie miasta Przemyśla.

Znane są już wnioski. W przypadku przejścia dla pieszych przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, na wysokości kładki pieszo-rowerowej, komisja zaproponowała  zupełną likwidację, bo rzeczywiście usytuowanie na łuku drogi stwarza realne zagrożenie dla pieszych. – Zleciłem Zarządowi Dróg Miejskich w Przemyślu przygotowanie wniosku o dofinansowanie w sprawie montażu Aktywnego Przejścia dla Pieszych „Zebra” Standard Plus w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej imienia Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” – wyjaśnił zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.

Komisja rozważała także zmiany dotyczące trzech pozostałych przejść dla pieszych. Przejście przy ulicy Lelewela (także niemal na łuku drogi) zostanie przesunięte w głąb tejże ulicy, dodatkowo ustawione zostaną słupki z łańcuchami. Przejście przy skrzyżowaniu ulicy św. Jana Nepomucena z Glazera zostanie przesunięte w głąb tej drugiej ulicy. Wreszcie przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Mariacką zostanie ustawiony znak „przejście dla pieszych” na fluorescencyjnym tle dla poprawy bezpieczeństwa zarówno w ruchu pieszym, jak i drogowym.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2018-06-10 21:36:30

    A przejście na Dworskiego koło szkoły ekonomika jest na łuku i od strony szkoły nie widać samochodów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jack - niezalogowany 2018-06-10 21:38:59

    Przejście na Konarskiego przy CK niby są światła ale kierowcy skręcający z Dworskiego mają zielone i pieszi też. I nie raz widziałem jak kierowcy roztargnieni pchają się mało co nie po Pieszych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kierowca - niezalogowany 2018-06-10 22:39:31

    Zróbcie rondo dla pieszych to przejście na zdjęciu ma więcej lat jak ten hotel a nagle problem jest w szoku jestem hahaha nie mogę dojść do siebie. Nie macie co pisać napiszcie temat "GDZIE JEST BURZA  "

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama