Z interpelacją o zmianę lokalizacji czterech niefortunnie umiejscowionych przejść dla pieszych na terenie miasta zwrócił się do jego władz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal (Regia Civitas).
Chodzi o przejścia dla pieszych przy: Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, ulicach Lelewela, św. Jana Nepomucena (przy skrzyżowaniu z ulicą Glazera) i Mickiewicza (przy skrzyżowaniu z ulicą Mariacką)[paywall]. Wszystkie stwarzają realne niebezpieczeństwo dla pieszych, bo znajdują się w miejscach mało widocznych, na łukach drogi, bez odpowiednich oznaczeń. Interpelacja radnego R. Bala była przedmiotem debaty na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego przy prezydencie miasta Przemyśla.
Znane są już wnioski. W przypadku przejścia dla pieszych przy Wybrzeżu Marszałka Piłsudskiego, na wysokości kładki pieszo-rowerowej, komisja zaproponowała zupełną likwidację, bo rzeczywiście usytuowanie na łuku drogi stwarza realne zagrożenie dla pieszych. – Zleciłem Zarządowi Dróg Miejskich w Przemyślu przygotowanie wniosku o dofinansowanie w sprawie montażu Aktywnego Przejścia dla Pieszych „Zebra” Standard Plus w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej imienia Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” – wyjaśnił zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.
Komisja rozważała także zmiany dotyczące trzech pozostałych przejść dla pieszych. Przejście przy ulicy Lelewela (także niemal na łuku drogi) zostanie przesunięte w głąb tejże ulicy, dodatkowo ustawione zostaną słupki z łańcuchami. Przejście przy skrzyżowaniu ulicy św. Jana Nepomucena z Glazera zostanie przesunięte w głąb tej drugiej ulicy. Wreszcie przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Mariacką zostanie ustawiony znak „przejście dla pieszych” na fluorescencyjnym tle dla poprawy bezpieczeństwa zarówno w ruchu pieszym, jak i drogowym.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A przejście na Dworskiego koło szkoły ekonomika jest na łuku i od strony szkoły nie widać samochodów
Przejście na Konarskiego przy CK niby są światła ale kierowcy skręcający z Dworskiego mają zielone i pieszi też. I nie raz widziałem jak kierowcy roztargnieni pchają się mało co nie po Pieszych
Zróbcie rondo dla pieszych to przejście na zdjęciu ma więcej lat jak ten hotel a nagle problem jest w szoku jestem hahaha nie mogę dojść do siebie. Nie macie co pisać napiszcie temat "GDZIE JEST BURZA "
A co za idiota umieścił przejscie na ul Sanockiej koło Bramy Fortecznej????
A co z przejściem przez Jagiellońską na Kamienny Most?Czekamy aż kogoś tam zabije samochód!
A przejście na Dworskiego koło szkoły ekonomika jest na łuku i od strony szkoły nie widać samochodów
Przejście na Konarskiego przy CK niby są światła ale kierowcy skręcający z Dworskiego mają zielone i pieszi też. I nie raz widziałem jak kierowcy roztargnieni pchają się mało co nie po Pieszych
Zróbcie rondo dla pieszych to przejście na zdjęciu ma więcej lat jak ten hotel a nagle problem jest w szoku jestem hahaha nie mogę dojść do siebie. Nie macie co pisać napiszcie temat "GDZIE JEST BURZA "