Reklama

Niedawno remontowana ulica Kraszewskiego do poprawki. Nie przeszła próby zimy

14/05/2023 17:39

Niebawem na ulicy Kraszewskiego znów zobaczymy robotników. Nawierzchnia oraz kostka brukowa nie przeszły tzw. próby ognia, jaką był sezon zimowy. Choć remont zakończył się nieco ponad pół roku temu i pochłonął blisko 8,7 mln zł, mieszkańcy gołym okiem zauważają liczne usterki.

– Trawa z rolki praktycznie poginęła. Farby, które użyte zostały do namalowania znaków, woda zjadła, zupełnie znikły. Kostka klekocze, bo fuga jest źle zrobiona. W niektórych miejscach są rozstępy – wyliczał podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz.

Radny chciał także zaprezentować obecnym na sali obrad zdjęcia i filmy dokumentujące liczne niedociągnięcia w wykonanej niedawno inwestycji, ale nie otrzymał zgody wiceprzewodniczącej Agnieszki Wywrót, która[paywall] prowadziła w poniedziałek, 24 kwietnia, obrady. Stwierdziła ona, że można je było wyświetlić na komisji infrastruktury technicznej.

– W tym momencie, o tej porze to nie jest czas, żebyśmy się tym zajmowali – mówiła A. Wywrót. 


fot.MD
– Nas w tej chwili nie stać na bylejakość. Naszego miasta nie stać na partacką robotę – mówił podczas sesji radny Marcin Nazarewicz, opisując stan ul. Kraszewskiego po sezonie zimowym.

Reklama

– Jesteśmy w punkcie „Omówienie stanu dróg po akcji zimowego utrzymania”. Nie wiem, jaki punkt będzie lepszy, żeby ten temat poruszyć – odpowiedział M. Nazarewicz, którego mieszkańcy poprosili o interwencję w tej sprawie.

– Radny ma takie podstawowe zadanie: utrzymać stałą więź z mieszkańcami i przedstawiać radzie ich problemy. Ja to właśnie robię. Nie trzeba do tego specjalnej komisji – oznajmił.

Zareagował na to radny Mariusz Walter, który zwrócił uwagę na podwójne standardy stosowane na sali obrad.

Reklama

– Powiem szczerze, że nie rozumiem. Jeżeli burmistrz sobie życzy prezentację, to ma ją włączoną. Wolno mu korzystać ze sprzętu. Chciałem przypomnieć, że zgodnie z ustawą i ze statutem sesja rady miasta to jest sesja radnych. Burmistrz, jak i pozostałe osoby są gośćmi – skwitował M. Walter.

Ostatecznie radnemu nie udostępniono rzutnika, aby mógł zaprezentować przekazane przez mieszkańców materiały audiowizualne.

Obecna na sesji Magdalena Zarębska-Lorenowicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury Technicznej potwierdziła, że problem jest jej znany. Zapewniła, że usterki zostały już zgłoszone wykonawcy i zostaną usunięte.


MD
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama