Reklama

Niektórzy emeryci dostaną więcej pieniędzy

20/02/2019 17:00

Nawet ponad 100 złotych więcej dostaną w marcowej wypłacie niektórzy emeryci. Jest to związane z podniesieniem kwoty wolnej od podatku.

W 2017 r. kwota wolna od podatku została podniesiona z 3091 zł do 6600 zł rocznie, a w 2018 r. – do 8000 zł. – Pomimo tych zmian, wszyscy podatnicy płacili zaliczki na podatek dochodowy, jakby kwota wolna się nie zmieniła. Dlatego teraz[paywall] osoby z najniższymi świadczeniami będą mogli liczyć na zwrot podatku, który nadpłacili. W niektórych przypadkach są to wcale niemałe pieniądze. Z naszych szacunkowych wyliczeń, wynika, że osoba z minimalną emeryturą, czyli 1029 złotych, może liczyć na nieco więcej niż 100 złotych zwrotu – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Im niższą ktoś otrzymuje emeryturę, tym większy zwrot podatku otrzyma. Aby dostać te pieniądze, nie trzeba wypełniać żadnych wniosków. ZUS sam rozlicza seniorom podatki i wysyła im tylko formularz PIT-40A. To z PIT-u emeryci dowiedzą się, ile wynosi ich nadpłata podatku. A co najważniejsze, to ZUS sam zwróci tę nadpłatę przy wypłacie marcowej emerytury.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-02-20 17:38:25

    Emeryci już doskonale wiedzą jak ceny wzrosły w ciągu ostatniego roku.Wszystko wskazuje,ze każdy emeryt stracił w ciągu ostatniego roku  nie mniej jak 170 zł miesięcznie./nawet pietruszka kosztuje 11zł/kg/Najbardziej ucierpieli najbiedniejsi żyjący na granicy przetrwania dla których jest to olbrzymia kwota.A podwyżka emerytur rekompensuje im tylko połowę wzrostu cen utrzymania.Za ostatnie 3 lata w wyniku wzrostu cen  każdy emeryt stracił średnio 500 zł miesięcznie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-02-20 18:35:37

    Zawsze mogą liczyć na PISoBOLSZEWICKICH dobrodziei http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24473091,kto-kradl-zywnosc-z-pck.html#s=BoxWyboMT

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-02-20 19:03:07

    Przykre a jednocześnie niewytłumaczalne jest to, że ci sami emeryci głosują na tych samych polityków-złodziei co ich regularnie okradają z ciężko wypracowanych pieniędzy. Na swoje miliardowe wydatki mają a na uczciwą waloryzację nie, oszukując, że nie ma nawet złotówki więcej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama