Reklama

Niemiecki na piątkę z plusem

09/06/2016 13:57

W maju w siedzibie przemyskiej „Morawy” odbył się konkurs dla uczniów klas I i II przemyskich gimnazjów, realizujących pogram DSD – Deutsches Sprachdiplom, którego zwieńczeniem jest certyfikat potwierdzający naukę języka niemieckiego na rozszerzonym poziomie. Tytuł „Mistrza DSD”, o który walczyło 21 uczestników, wywalczyła uczennica Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów w Przemyślu.

W konkursowe szranki stanęli reprezentanci gimnazjów numer: 1, 3, 4 i 5 w Przemyślu. Najlepsza spośród wszystkich startujących okazała się Gabriela Chmura, a drugie miejsce zajęła Karolina Walaszczyk. Obie uczennice, przygotowane przez germanistkę Marię Rabską, uczą się[paywall] w Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów w Przemyślu. Szkoła ta uzyskała w listopadzie 2013 r. statut szkoły DSD i prawo do przystąpienia do egzaminu DSD1, Niemieckiego Dyplomu I Stopnia, który jest odpowiednikiem poziomu B1 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego. Pierwsze certyfikaty rozdano 3 września 2014 r. Uczący w szkole germaniści Hanna Kopciewicz, Katarzyna Ciesielska i Damian Schulz dokładali wszelkich starań, by język niemiecki nie miał dla uczniów żadnych tajemnic. Plon ich pracy to m.in. pierwsze lokaty uczniów w I i IV Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz DSD”, 1. miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Mein Deutsch mit DSD”.

Po zdaniu gimnazjalnego egzaminu DSD uczniowie mogą kontynuować naukę rozszerzonego języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu i w klasie maturalnej przystąpić do egzaminu DSD2. Certyfikat, honorowany w całej Europie, jest potwierdzeniem zaawansowanych umiejętności i otwiera możliwości znalezienia pracy w krajach niemieckojęzycznych. 


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama