Reklama

Nigdy się nie poddawaj – aktywnie dla Martyny

11/06/2016 16:09

Już jutro (12 bm.) na terenie lubaczowskiego „Orlika” odbędzie się impreza charytatywna z myślą o Martynie Dziadurze. Jej organizatorzy stawiają sobie za cel zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 28-latki.

W programie m.in. licytacje wartościowych przedmiotów, loteria fantowa, turniej piłkarski dla dzieci, a także I Lubaczowska „Piątka”, czyli bieg na dystansie 5 km. W 2014 roku pani Martyna – świeżo upieczona magister fizjoterapii – nagle zapadła w śpiączkę mózgową. Po wielu tygodniach spędzonych w kilku szpitalach i klinikach lekarze stwierdzili u niej toczeń układowy wraz z zespołem antyfosfolipidowym, który wywołał udar mózgu na tle niedokrwiennym. Obecnie lubaczowianka jest porażona połowiczo, jednak dzięki intensywnym ćwiczeniom z rehabilitantami porusza się o własnych siłach, na co początkowo lekarze nie dawali większych szans. Ręka wciąż wymaga intensywnego treningu, pisanie, czytanie, mówienie sprawiają w dalszym ciągu spore problemy, zaś wskutek urazu mózgu po udarze pojawiła się dodatkowo padaczka poudarowa.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama