W piątkowy wieczór, 8 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu w godzinach 18 – 23 odbyło się IV wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Hasło tegorocznej edycji brzmiało „RzeczpospoCzyta”, dla podkreślenia wyjątkowego jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski.
„Noc Bibliotek” to wieczorno-nocne wydarzenie, w niekonwencjonalny sposób promujące[paywall] czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. W szkole w ten wieczór na młodzież klas gimnazjalnych czekały gry i zabawy literackie. Oprócz niecodziennych spotkań z literaturą gry pt. Flirt z Niepodległą, a także Terenowa Gra Szkolna pt. Z przeszłości w przyszłość, która rozpaliła wyobraźnię i emocje uczestników. Były śledztwa, zagadki, zadania sprawnościowe i artystyczne. Grę wygrała drużyna błękitnych w osobach Magdaleny Opałki, Klaudii Do i Gabrieli Pająk. Przyznano też nagrody za 2. miejsce drużynie białych, miejsce 3. dla drużyny zielonych i 4. dla drużyny czerwonych.
Na zakończenie wszyscy obejrzeli polski film pt. Tarapaty, udostępniony przez CEO na ten wyjątkowy wieczór. Inicjatorką i organizatorką akcji w szkole była bibliotekarka Anna Załęska, ale zabawa nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc nauczycielek Doroty Zych i Marty Wanat.
Organizatorzy mają nadzieję, że po lepszym poznaniu biblioteki podczas tej wyjątkowej nocy czytelnicy wrócą do niej również w dzień oraz w dni kolejne.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze