Reklama

Noc Bibliotek. W SP 14 grasowało Licho

25/06/2018 09:30

W piątkowy wieczór, 8 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu w godzinach 18 – 23 odbyło się IV wydanie ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało „RzeczpospoCzyta”, dla podkreślenia wyjątkowego jubileuszu  100-lecia niepodległości Polski.

„Noc Bibliotek” to wieczorno-nocne wydarzenie, w niekonwencjonalny sposób promujące[paywall] czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. W szkole w ten wieczór na młodzież klas gimnazjalnych czekały gry i zabawy literackie. Oprócz niecodziennych spotkań z literaturą gry pt. Flirt z Niepodległą, a także Terenowa Gra Szkolna pt. Z przeszłości w przyszłość, która rozpaliła wyobraźnię i emocje uczestników. Były śledztwa, zagadki, zadania sprawnościowe i artystyczne. Grę wygrała drużyna błękitnych w osobach Magdaleny Opałki, Klaudii Do i Gabrieli Pająk. Przyznano też nagrody za 2. miejsce drużynie białych, miejsce 3. dla drużyny zielonych i 4. dla drużyny czerwonych.

Reklama

Na zakończenie wszyscy obejrzeli polski film pt. Tarapaty, udostępniony przez CEO na ten wyjątkowy wieczór. Inicjatorką i organizatorką akcji w szkole była bibliotekarka Anna Załęska, ale zabawa nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc nauczycielek  Doroty Zych i Marty Wanat.

Organizatorzy mają nadzieję, że po lepszym poznaniu biblioteki podczas tej wyjątkowej nocy czytelnicy wrócą do niej również w dzień oraz w dni kolejne. 


AZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości