Jarosław włączył się w światową akcję nocy zwiedzania muzeów nie tylko otwierając ekspozycje Kamienicy Orsettich, zaprosił na Noc Zwiedzania Rynku, wędrówki szlakiem historycznym, przejażdżki bryczką oraz występy teatralne. Bogata oferta ściągnęła wielu zwiedzających.
– Otwarte zostały podwoje najbardziej reprezentacyjnych kamienic w mieście[paywall], Podziemna Trasa Turystyczna im. Feliksa Zalewskiego oraz Podziemne Przejście Turystyczne. Piesze wycieczki wędrowały szlakiem historycznym, miłośnicy przejażdżek mieli do dyspozycji bryczkę, a miłośnicy kultury mogli zagłębić się w sztuki teatralne odgrywane na Rynku oraz różnorodne wystawy w pobliskich galeriach. Historycy znaleźli swoje miejsce w Kamienicy Królowej Marysieńki, a czekającym w licznych kolejkach do muzeum oraz przejść podziemnych umilały skoczne dźwięki kapel dobiegające z jarosławskich podcieni – opisuje Renata Pęcak z Kancelarii Burmistrza Jarosławia. Otwarto także ratusz z możliwością zwiedzenia gabinetu burmsitrza, sali narad oraz wieży ratuszowej. - Byli z nami Rycerz Reiner z Maid Martą, Anna Ostrogska i Wilhelm Orsetti. Gości przyjmowali burmistrz Waldemar Paluch, zastępca burmistrza Wiesław Pirożek, a o historii naszego miasta barwnie opowiadała przewodnik Zofia Krzanowska – uzupełnia R. Pęcak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze