Reklama

Nowa broń na piratów drogowych. Na Podkarpaciu dwie lokalizacje

01/07/2015 13:00

Już niedługo rozpoczną się kontrole prędkości samochodów w oparciu o odcinkowy pomiar prędkości. Kolejny sposób na zwiększenie liczby mandatów czy może jednak zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy?

Na Podkarpaciu tylko dwa odcinki

– W Polsce powstanie w sumie 29 odcinków, na których będą prowadzone odcinkowe pomiary prędkości. Do końca roku zostaną zainstalowane, trudno powiedzieć, kiedy system zostanie uruchomiony w województwie podkarpackim, ponieważ to zależy od wykonawcy. Będą tam oddane dwa odcinki: w miejscowości[paywall] Kolbuszowa, na drodze krajowej numer 9  oraz Krościenko Wyżne, na drodze krajowej numer 19. W Kolbuszowej będzie to odcinek o długości 3,6 kilometra, natomiast w Krościenku o długości 1300 metrów – podsumowuje Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. 

Odcinkowy pomiar prędkości

System służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka ustawione są aparaty fotograficzne lub kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość, jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat na takiej samej zasadzie, jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nim - niezalogowany 2015-07-01 12:51:39

    kolejny pomysł żeby wyciągnąć od kierowców pieniądze ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anty - niezalogowany 2015-07-01 13:11:16

    Drogi robią wszędzie a na podkarpaciu nie ma pieniędzy .... Po jakiego k.... to u nas montujecie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kingaaaa - niezalogowany 2015-07-01 15:20:01

    kolejny polski absurd.... zacznie się od dwóch odcinków a później na każdym krok będziemy mieć takie punkt kontroli prędkości, za jakis czas będzie strach wyjechać na ulice bo na każdym krok kontrole...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości