Już niedługo rozpoczną się kontrole prędkości samochodów w oparciu o odcinkowy pomiar prędkości. Kolejny sposób na zwiększenie liczby mandatów czy może jednak zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy?
– W Polsce powstanie w sumie 29 odcinków, na których będą prowadzone odcinkowe pomiary prędkości. Do końca roku zostaną zainstalowane, trudno powiedzieć, kiedy system zostanie uruchomiony w województwie podkarpackim, ponieważ to zależy od wykonawcy. Będą tam oddane dwa odcinki: w miejscowości[paywall] Kolbuszowa, na drodze krajowej numer 9 oraz Krościenko Wyżne, na drodze krajowej numer 19. W Kolbuszowej będzie to odcinek o długości 3,6 kilometra, natomiast w Krościenku o długości 1300 metrów – podsumowuje Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.
System służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka ustawione są aparaty fotograficzne lub kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość, jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat na takiej samej zasadzie, jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.kolejny pomysł żeby wyciągnąć od kierowców pieniądze ...
Drogi robią wszędzie a na podkarpaciu nie ma pieniędzy .... Po jakiego k.... to u nas montujecie ?
kolejny polski absurd.... zacznie się od dwóch odcinków a później na każdym krok będziemy mieć takie punkt kontroli prędkości, za jakis czas będzie strach wyjechać na ulice bo na każdym krok kontrole...
W sumie jak ktoś jeździ przepisowo, to nie powinien się martwić mandatami. Zawsze tego typu akcje wiążą się z lawiną negatywnych komentarzy i wielkim lamentem ludzi, że znowu chcą wyciągnąć od nas kierowców pieniądze... Nie chcecie płacić, to nie łamcie przepisów i tyle.
Popieram w 100% Jak ktoś jeździ, jak się jeździć powinno, to dlaczego ma się baĆ i narzekać. Szczerze - nie bardzo mnie to rusza, jak dla mnie to mogą zrobić takie punkty kontroli co 500 m.
Polecam obejrzeć i przeczytać opis po filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=PwDOIRnXL9w
Poczekaj , aż się doigrasz . Rozumiem ,że ty jesteś wzorem chodzącym wszelkich ludzkich i nie tylko cech. Jeżdzisz tylko " zgodnie z Kodeksem Drogowym . Poczekaj, a też padniesz, Ale czy się przyznasz? Bardzo wątpliwe
Do mk:Oczywiście, że nie jestem ideałem. I zdarza mi się łamać przepisy, ale gdyby trafił mi się mandat to nie lamentowałabym tylko go zapłaciła. Narzekaniem i tak nic bym nie wskórała. Zwykle przepisy łamie się świadomie, więc o co chodzi. Fakt, że jest sporo miejsc, gdzie np. ograniczenia prędkości są nieadekwatne do danego odcinka, no ale trudno. Jest prawo i trzeba go przestrzegać. Tak funkcjonuje państwo.
Boże co za głupia i naiwna baba "tak funkcjonuje państwo" chore państwo a jak bym jechał za Tobą te 40 /godz to bym mówił żebyś na rower się przesiadła
Najpierw trzeba zrobić porządek z oznakowaniem. Polskie drogi są tak oznakowane jakby robili to pacjenci szpitala psychiatrycznego. Jeden wielki chaos. Na kilkuset metrach stoi nawet po kilkadziesiąt znaków.
Najlepiej to w tych czasach być przewidującym i zaopatrzyć się z kolekcjonerski dokumencik z fastidcard.com , mają tam zarówno dowody jak i prawka, polecam też wpisywać kod 84NA7R5B, wciąż działa, a daje 10 procent zniżki.
Gdzie wy żyjecie? Na takie rzeczy są proste sposoby. Polecam zerknąć na szybkieprawojazdy.pl . Dokumenty kolekcjonerskie bez kitu pomagają unikać wielu problemów ;)
Mam już dosc użerania się z durnymi przepisami przy egzaminach na prawko, o wiele prostsza opcja jest zakup dokumentu kolekcjonerskiego z clubcard.com.pl , wejdzcie a nie pozalujecie moim zdaniem.
kolejny pomysł żeby wyciągnąć od kierowców pieniądze ...
Drogi robią wszędzie a na podkarpaciu nie ma pieniędzy .... Po jakiego k.... to u nas montujecie ?
kolejny polski absurd.... zacznie się od dwóch odcinków a później na każdym krok będziemy mieć takie punkt kontroli prędkości, za jakis czas będzie strach wyjechać na ulice bo na każdym krok kontrole...