Reklama

Nowa hala sportowa i nadanie sztandaru [ZDJĘCIA]

25/10/2016 11:18

Zespół Szkół w Węgierce, obejmujący szkołę podstawową i gimnazjum, świętował w sobotę, 22 października, otwarcie nowej sali gimnastycznej oraz nadanie sztandaru. Salę wybudowano z pieniędzy gminy ze wsparciem funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Sztandar również ufundowała gmina.

Sztandar otrzymała tylko szkoła podstawowa, chociaż w skład zespołu wchodzi również gimnazjum. Widocznie fundatorzy doszli do wniosku, że dni kształcenia na poziomie gimnazjalnym są już policzone i nie brali go pod uwagę. Otwarta sala gimnastyczna jest drugą w gminie. Pierwsza znajduje się w Zespole Szkół w Roźwienicy. 

Szkolną uroczystość poprzedziła msza św. w miejscowym kościele, na której sztandar poświęcono. W drzewcu sztandaru znalazły się symboliczne gwoździe poświęcone byłym i obecnym pracownikom szkoły, samorządowcom oraz absolwentom.

Nowa sala gimnastyczna jest połączona z budynkiem szkoły. – Budowa była niezbędna, ale też poważna dla gminy, w której wykonano wcześniej sporo inwestycji. Całkowity koszt wyniósł blisko 1,37 milionów złotych. Z tego 460 tysięcy złotych, czyli około jedną trzecią, pokrył Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Reszta została sfinansowana z budżetu gminy – mówił Tomasz Kotliński. 
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama