Zespół Szkół w Węgierce, obejmujący szkołę podstawową i gimnazjum, świętował w sobotę, 22 października, otwarcie nowej sali gimnastycznej oraz nadanie sztandaru. Salę wybudowano z pieniędzy gminy ze wsparciem funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Sztandar również ufundowała gmina.
Sztandar otrzymała tylko szkoła podstawowa, chociaż w skład zespołu wchodzi również gimnazjum. Widocznie fundatorzy doszli do wniosku, że dni kształcenia na poziomie gimnazjalnym są już policzone i nie brali go pod uwagę. Otwarta sala gimnastyczna jest drugą w gminie. Pierwsza znajduje się w Zespole Szkół w Roźwienicy.
Szkolną uroczystość poprzedziła msza św. w miejscowym kościele, na której sztandar poświęcono. W drzewcu sztandaru znalazły się symboliczne gwoździe poświęcone byłym i obecnym pracownikom szkoły, samorządowcom oraz absolwentom.
Nowa sala gimnastyczna jest połączona z budynkiem szkoły. – Budowa była niezbędna, ale też poważna dla gminy, w której wykonano wcześniej sporo inwestycji. Całkowity koszt wyniósł blisko 1,37 milionów złotych. Z tego 460 tysięcy złotych, czyli około jedną trzecią, pokrył Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Reszta została sfinansowana z budżetu gminy – mówił Tomasz Kotliński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze