Reklama

Nowa płyta Jorgosa Skoliasa

27/12/2014 09:30

W niedzielę, 14 grudnia, w przemyskim klubie „Papryczki” odbył się koncert zespołu Bracia Oleś & Jorgos Skolias, laureatów Folkowego Fonogramu Roku 2013.

Przemyski koncert był czwartym po Krakowie, Lwowie i Sanoku występem promującym najnowszą płytę Sefardix. Przemyscy melomani mieli już kilka razy okazję do spotkania z muzykiem poszukującym, za jakiego jest uważany Jorgos Skolias, który poprzez studia nad ludzkim głosem i dawnymi technikami śpiewania opanował trudną sztukę wokalu harmonicznego. Jorgos poszukuje inspiracji w muzyce etnicznej – greckiej, indyjskiej, afrykańskiej, a także Żydów sefardyjskich i łączy je ze współczesnym jazzem, bluesem i rockiem. Efekty doświadczeń jego muzycznego laboratorium mogliśmy usłyszeć w „Papryczkach”. Jego charakterystyczny wokal uzupełniony kontrabasem i perkusją braci Oleś wprowadził kameralną publiczność w pewien rodzaj transu. Tym, którzy nie byli na koncercie, pozostaje płyta Sefardix.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości