W niedzielę, 14 grudnia, w przemyskim klubie „Papryczki” odbył się koncert zespołu Bracia Oleś & Jorgos Skolias, laureatów Folkowego Fonogramu Roku 2013.
Przemyski koncert był czwartym po Krakowie, Lwowie i Sanoku występem promującym najnowszą płytę Sefardix. Przemyscy melomani mieli już kilka razy okazję do spotkania z muzykiem poszukującym, za jakiego jest uważany Jorgos Skolias, który poprzez studia nad ludzkim głosem i dawnymi technikami śpiewania opanował trudną sztukę wokalu harmonicznego. Jorgos poszukuje inspiracji w muzyce etnicznej – greckiej, indyjskiej, afrykańskiej, a także Żydów sefardyjskich i łączy je ze współczesnym jazzem, bluesem i rockiem. Efekty doświadczeń jego muzycznego laboratorium mogliśmy usłyszeć w „Papryczkach”. Jego charakterystyczny wokal uzupełniony kontrabasem i perkusją braci Oleś wprowadził kameralną publiczność w pewien rodzaj transu. Tym, którzy nie byli na koncercie, pozostaje płyta Sefardix.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze