Dowództwo i sztab 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego, ps. „Grot” ma wreszcie nową siedzibę. Z nie do końca odpowiednich warunków w jednym z budynków przy ul. 29 Listopada przeniósł się do gruntownie odrestaurowanego, zabytkowego obiektu przy ul. Okrzei. Uroczystość oddania do użytku odbyła się dzisiaj, 24 stycznia br.
Gospodarzem ceremonii był dowódca 20. Przemyskiej BOT i jednocześnie szef Garnizonu Przemyśl płk Daniel Błotko. Jak już wspomnieliśmy, przez trzy lata siedzibą sztabu brygady, której formowanie rozpoczęło się w 2021 r., był jeden z budynków należących do 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ul. 29 Listopada w Przemyślu.
Te obiekty przed laty wchodziły w skład zespołu koszarowego Twierdzy Przemyśl. Podobnie jak te przy ul. Okrzei 3. Nazywane były kompleksem koszarowym nr III. Jeden z obiektów – budynek sztabowy, znajdujący się równolegle do ulicy Okrzei, tuż przy budynku banku, został wyremontowany i przekazany pod potrzeby 20. Przemyskiej BOT. Wykonawcą prac była firma AMW Sinevia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze