Reklama

Nowe autobusy już wożą pasażerów w Przemyślu

08/10/2018 16:00

Na ulice Przemyśla wyjechały 2 z 15 zamówionych nowoczesnych autobusów wyprodukowanych przez sanocki Autosan. Wyposażono je w system monitoringu, klimatyzację, gniazdka do ładowania telefonów komórkowych.

4 października br. Robert Choma, prezydent Przemyśla wraz z zastępcami i Alicją Chuchrą, prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu dokonali odbioru 2 pierwszych pojazdów. Wszystkie z zamówionych autobusów posiadają niskie podłogi, co pozwala na bezproblemowe wjechanie do nich pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim. Oni też mają dedykowane specjalne miejsce. Nie zapomniano również o osobach niedowidzących oraz niewidomych, dla których w newralgicznych miejscach autobusu są umieszczone specjalne piktogramy. Dużym udogodnieniem dla nich, a z pewnością i pozostałych podróżnych jest wprowadzenie systemu informacji pasażerskiej w postaci zapowiedzi głosowych. Każdy z nowych autobusów zmieści nawet 95 pasażerów. Są one wyposażone w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży w szczególności w okresie letnim i zimowym. Ponadto mają system monitoringu wizyjnego i gniazdka do ładowania telefonów komórowych.

Zakup autobusów miejskich klasy maxi realizowany jest w ramach zadania „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”. Gmina miejska Przemyśl w ramach przedmiotowego zadania dokonała zakupu 13 nowych autobusów z silnikami wysokoprężnymi oraz 2 nowych autobusów z silnikami zasilanymi gazem CNG. Poza zakupem pojazdów, zakupiono także dodatkowe wyposażenie do 25 autobusów będących w dyspozycji przemyskiego MZK.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-10-08 18:06:46

    Dlaczego te nowe autobusy niezależnie od producenta jak hamują to wszyscy lecą na ryje .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pe - niezalogowany 2018-10-08 18:35:32

    te stare hamulców nie mają

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-10-08 21:55:42

    Wystarczy sie trzymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama