18 bm. w Urzędzie Miasta Lubaczowa odbyło się posiedzenie rady miejskiej dotyczące budowy, naprawy i utrzymania dróg miejskich.
W planach na obecny rok znalazła się przebudowa drogi Oleszyce – Lubaczów. Ogłoszono także przetarg na budowę obwodnicy Lubaczowa wraz z rondem na skrzyżowaniu ulic Dąbka i Wyszyńskiego. Inwestycja obejmie[paywall] ok. 6,5 km i składać się będzie z dwóch rond i sygnalizacji świetlnej, które mają ułatwić przejazd w stronę granicy państwa w Budomierzu. W planach jest także przebudowa drogi na odcinku Lubaczów – Basznia. Budowa najważniejszego dla miasta ronda, które odciążyłoby ruch w godzinach szczytu, ciągle odsuwa się w czasie.
Radni zgłosili wiele uwag w sprawie poprawy infrastruktury drogowej w swoich okręgach. Największy kłopot stwarzają studzienki kanalizacyjne, które nie mają właściwej przepustowości. W efekcie po każdym deszczu pojawiają się na ulicach kałuże, które utrudniają przejazd samochodom i przejście pieszym, a ulewy skutkują małymi powodziami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze