Reklama

Nowe lodowisko w Jarosławiu? Będzie na Rynku. Pytanie: kiedy?

21/10/2022 17:24

Internetowe fora i strony to dla jarosławian nie tylko przestrzeń do komentowania tego, co dzieje się w mieście, ale także miejsce, gdzie można zasięgnąć opinii sporej części mieszkańców. Najpopularniejsza grupa zrzeszająca jarosławiaków na znanym portalu liczy ponad 30 tysięcy użytkowników. Ostatnio właśnie tam jeden z radnych rady miasta zbierał opinie na temat planów powstania nowego lodowiska w mieście i prezentował poszczególne etapy kontaktowania się z magistratem w tej kwestii.

Pod koniec września na forum dla jarosławian radny Piotr Baran zapytał internautów, co sądzą o pomyśle zaaranżowania na jarosławskim Rynku nowego lodowiska.

Przedstawił także swoją interpelację skierowaną do burmistrza Waldemara Palucha, podkreślając, że[paywall] miejskie lodowisko przy kompleksie MOSiR od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Zaznaczył, że w 2021 roku odwiedziło je ponad 4 tysiące osób.

Argumentem do powstania takiej przestrzeni właśnie w Rynku było także to, że w okresie letnim to miejsce odwiedza coraz więcej osób, poszukując rozrywki, więc warto byłoby utrzymać to zainteresowanie także w zimie. Co na to internauci?

Większość z nich jest pod wrażeniem tego pomysłu, wielu pozwala sobie na niewybredne żarty, ale są także tacy, którzy wyliczają inne inwestycje, które w ich przekonaniu są ważniejsze niż kolejne lodowisko w okolicy.

Duża przestrzeń dla łyżwiarzy poza MOSiR-em minionej zimy była dostępna przy szkole w miejscowości Munina, a także w Wiązownicy. Niektórzy mieszkańcy mają zatem wątpliwości, czy inwestycja w nowe lodowisko jest słuszna.

Wątpliwości rozwiewa odpowiedź burmistrza miasta Waldemara Palucha. Zadowolony z inicjatywy radnego zaznacza, że temat lodowiska na Rynku przewija się od lat.

W opublikowanym piśmie można przeczytać, że dokonywano już pierwszych przymiarek do realizacji inwestycji. Wynajem lodowiska to koszt rzędu około 150 tys. zł na okres czterech miesięcy, dlatego ratusz za lepsze rozwiązanie uznaje zakup całego sprzętu i rokroczne rozkładanie go w Rynku.

Obecnie dużą przeszkodą jest ciągła rewitalizacja jego płyty, co ogranicza przestrzeń. Burmistrz informuje, że przyszłościowe plany zakładają usytuowanie lodowiska w okolicy jarosławskiej studni i będzie to atrakcja nie na jeden sezon, a na wiele lat.

Fundusze na realizację pomysłu być może uda się zdobyć dzięki odpowiednim dofinansowaniom. Zapalonym łyżwiarzom oraz amatorom tej rozrywki nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość, a nadchodzącej zimy korzystać z innych przestrzeni dostępnych w okolicy.

 
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama