Stowarzyszenie Patriotyczne Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm przy wsparciu WiN Inspektorat Warszawa oraz Patriotycznej Młodzieży Leska na nowym cmentarzu w Przeworsku stanął Krzyż Wołyński.

– Brzozowy krzyż ustawiony na cmentarzu jest wyrazem[paywall] hołdu pomordowanym Polakom podczas ludobójstwa wołyńskiego przez ukraińskich nacjonalistów. Pragniemy podziękować również Panu Piotrowi Kucab za wszelką pomoc w utworzeniu tego historycznego miejsca – mówi Michał Horbaczek ze stowarzyszenia.
Przy krzyżu stanęła upamiętniająca tablica, umieszczony na niej grawer głosi: „W hołdzie Polakom z Wołynia i Małopolski Wschodniej, matkom i ojcom, dzieciom i starcom, kapłanom - ofiarom zbrodni ukraińskich nacjonalistów, okrutnie zgładzonych w latach 1939 - 1947 tylko dlatego, że byli Polakami.”
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przez ostatnie 300 lat nie mamy zwycięstw wiec nie stawiamy pomników zwycięzcomAle klęsk mamy pod dostatkiem i tym się chlubimy.
Przez ostatnie 300 lat nie mamy zwycięstw wiec nie stawiamy pomników zwycięzcomAle klęsk mamy pod dostatkiem i tym się chlubimy.