W jarosławskim magistracie utworzono Biuro Pozyskiwania Funduszy (BPF) oraz Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska (GKN). Smaczkiem są przetasowania personalne. Po restrukturyzacji dyrektorskie stanowisko stracił Zbigniew Piskorz.
Dwa nowe wydziały mają usprawnić pracę urzędu. Biuro Pozyskiwania Funduszy pod kierownictwem Edyty Pytko, jak sama nazwa wskazuje, ma być komórką zajmującą się procesem pozyskiwania środków zewnętrznych. BPF ma oceniać szansę zdobycia dla miasta pieniędzy z zewnątrz, nadzorować prace związane z procedurą przygotowania projektów, wreszcie stanowić łącznik pomiędzy ratuszem a Miejskim Obszarem Funkcjonalnym Jarosław – Przeworsk[paywall]. Z kolei Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska powstał z połączenia dwóch dotychczas funkcjonujących w urzędzie wydziałów, tj. Wydziału Gospodarki Mieniem oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska. Nowo powstała komórka obejmie swoim działaniem cały zakres dwóch zlikwidowanych wydziałów, a jej dyrektorem została Grażyna Strzelec. BPF ma podlegać bezpośrednio burmistrzowi, a GKN włączona została w pion ratusza, zarządzany przez jego zastępcę ds. infrastruktury technicznej Wiesława Pirożka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po wielu latach kluczenia zdrad przyszła kryska na matyska
Rychu, utworzenie wydziału bpf to największe nieporozumienie jakie może być, niech Pani dyrektor pochwali się ile projektów napisała dla miasta, a ile zostało ocenionych pozytywnie? Wydział do wyrzucania pieniędzy w błoto. Słynny projekt Human Smart Cities, nie dostał nawet 60% w ocenie merytorycznej. Banda nieudaczników i tyle.
A Janusze biznesu się cieszom że ich birmisCz tak mondrze zarządza. Nie ma róznicy pomiędzy nim a PiS nepotyzm jak był tak jest.
On pewnie myslal ze jest przyklejony do stolka. A tu niestety klej puscil.Dyrektor to nie zawod tylko funkcja.
pierwszy przypadek to następstwo przeciwstawienia się „wodzowi” jeszcze podczas wyborów a drugi.... no właśnie.... to ciekawe.... co ta nowa „kierująca” będzie „pozyskiwać”? Bo z funduszami marnie jej idzie...no ale Restrukturyzacja ładnie brzmi .
Burmistrz okazał się konsekwentny. Przed wyborami mówił, że zwolni, jak pójdzie z tego komitetu i tak uczynił.Poza tym dyrektor, za dużo pisał o nieprawidłowościach...
Po wielu latach kluczenia zdrad przyszła kryska na matyska
Dobra decyzja
Rychu, utworzenie wydziału bpf to największe nieporozumienie jakie może być, niech Pani dyrektor pochwali się ile projektów napisała dla miasta, a ile zostało ocenionych pozytywnie? Wydział do wyrzucania pieniędzy w błoto. Słynny projekt Human Smart Cities, nie dostał nawet 60% w ocenie merytorycznej. Banda nieudaczników i tyle.