Aż 693 tys. 966 zł wynosi wartość koparko-ładowarki, którą w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zakupiła gmina Wielkie Oczy.
Nowy sprzęt, jak podał Tomasz Sęga, ma w pełni zabezpieczyć prace o charakterze użyteczności publicznej na terenie gminy: pogłębianie rowów, wykonywanie prac drogowych, wykopów czy przygotowania podłoża pod budowę chodników.
Oprócz koparko-ładowarki gmina zakupiła również: 2 łychy koparkowe, skarpową uchylną łyżkę ładowarkową, frezarkę do asfaltu oraz 2 szybkozłącza: koparkowe mechaniczne i ładowarkowe hydrauliczne.
W ramach zadania „Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej wraz z wyposażeniem” do gminy mają trafić jeszcze: ciągnik rolniczy z osprzętem i samochód dostawczy oraz zmodernizowane zostać wodociągi i wybudowane przydomowe oczyszczalnie.
Całkowita wartość tego zadania wynosi 6 mln 660 tys. 392 zł, z czego 94,98 proc. pokryje program Polski Ład.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze