Dzięki unijnej dotacji mieszkańcy Starej Birczy w gminie Bircza otrzymają dostęp do nowoczesnej sieci wodociągowej. Starali się o to przez wiele lat.
Na tę inwestycję władze gminy Bircza otrzymają prawie 900 tysięcy złotych dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall]. – Głównym celem projektu pod nazwą „Budowa sieci wodociągowych wraz z przyłączami dla zaopatrzenia w wodę budynków w miejscowości Stara Bircza” jest zwiększenie odsetka mieszkańców gminy Bircza korzystających z systemu zaopatrzenia w wodę o wysokich parametrach fizyko-chemicznych i bakteriologicznych. Mieszkańcy Starej Birczy od lat walczyli o budowę sieci wodociągowej i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wreszcie możemy spełnić ich marzenia – wyjaśnił wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola.
Projekt obejmuje budowę podstawowej infrastruktury zaopatrzenia w wodę. Sieć wodociągowa w Starej Birczy w tzw. dokumentach planistycznych gminy została określona jako „zadania o najwyższym priorytecie oraz wymagające podjęcia zdecydowanych działań”.
Łączny koszt inwestycji to 2 mln 256 tys. 964 zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A będzie zwrot pieniędzy dla mieszkańców za przyłącza?
z tego co wiem na zebraniu wiejskim w świetlicy w Starej Birczy przez całą inwestycją zostało wyjaśnione że pozyskane przez gminę środki są tylko na sieć główną wodociągu
Niesamowite, ta francowata lewacka UE dała kasę na wodociąg? Chyba się pomylili w tej Brukseli, bo - jak zapewniał nasz premier Krzywousty - tylko trochę na chodniki dają.
A będzie zwrot pieniędzy dla mieszkańców za przyłącza?
z tego co wiem na zebraniu wiejskim w świetlicy w Starej Birczy przez całą inwestycją zostało wyjaśnione że pozyskane przez gminę środki są tylko na sieć główną wodociągu
Niesamowite, ta francowata lewacka UE dała kasę na wodociąg? Chyba się pomylili w tej Brukseli, bo - jak zapewniał nasz premier Krzywousty - tylko trochę na chodniki dają.