Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej.
W grudniu br. do placówek SG na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Hondy CRF250 RLA. Służą do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych.
A dzisiaj, 30 bm., do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 r. tafią do placówek BiOSG. Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME posłużą do patrolowania górzystych terenów przygranicznych.
– Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach. Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych – zaznacza chor. sztab. SG Piotr Zakielarz, z Referatu Prasowego BiOSG.
Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze