Reklama

Nowoczesne motocykle Hondy i terenowe Jeepy trafiły do Staraży Granicznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej.

W grudniu br. do placówek SG na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Hondy CRF250 RLA. Służą do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. 


A dzisiaj, 30  bm., do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 r. tafią do placówek BiOSG. Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME posłużą do patrolowania górzystych terenów przygranicznych. 


– Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach. Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych – zaznacza chor. sztab. SG Piotr Zakielarz, z Referatu Prasowego BiOSG.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama