Reklama

Nowy asfalt źle położony?

19/01/2018 16:29

Mieszkaniec Rudawki twierdzi, że nowy asfalt na drodze powiatowej w tej miejscowości kładziony był w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych i wkrótce zacznie pękać. – To pieniądze wyrzucone w błoto – uważa. Swoją opinię uzasadnia własnym doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie.

– Asfalt kładli 18 i 19 grudnia. To były dni mroźne, z tego względu podłoże nie było odpowiednie. Poza tym masa bitumiczna była wyziębiona. Obrazowo można ją porównać do[paywall] czekolady: jak jest rozgrzana to my ją ładnie położymy i zagęścimy, a jeżeli jest ostygnięta i my próbujemy ją zagęścić, ona kruszeje. Te pokruszenia są widoczne na krawędziach – mówi Dariusz Wilusz.

Jego zdaniem, stan drogi nie posypie się od razu. – Na pewno przetrwa zimę, może nawet doczeka do czasu minięcia okresu gwarancyjnego. Ale droga ma służyć przez wiele lat i powinna być zrobiona porządnie – argumentuje.

Reklama

Problem, o którym mówi D. Wilusz, dotyczy 1-kilometrowego odcinka. – To pieniądze wyrzucone w błoto – mówi.

Dlaczego pan Dariusz daje sobie prawo do oceny prac budowlańców? – Jestem technikiem budowlanym, przez 15 lat pracowałem na drogach w Krakowskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, gdzie układałem masę bitumiczną, więc znam się na tym – przekonuje.

Dyrekcja Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu jest świadoma, że nowa nawierzchnia może kryć mankamenty. – W listopadzie otrzymaliśmy informację z urzędu wojewódzkiego, że są do wzięcia promesy na usuwanie skutków powodzi. To była kwota 370 tysięcy złotych. Musieliśmy szybko zdecydować i uznaliśmy, że bierzemy – tłumaczy Janusz Hołyszko, dyrektor ZDP.

Wyłonienie wykonawcy w przetargu i wszystkie formalności trwały kilka tygodni. Przed Bożym Narodzeniem trzeba było dotację rozliczyć. To sprawiło, że drogowcy musieli pracować, nie bacząc na mróz. – To było ryzyko i wykonawcy, i nasze. Wykonawca wykonał pracę i udzielił nam gwarancji na 48 miesięcy. Są tam pewne mankamenty, które dostrzegamy, monitorujemy to zadanie i jeśli pojawią się jakieś wady, będziemy reagować w ramach gwarancji. Nikt się od tego nie uchyla – podkreśla J. Hołyszko. – Trzeba wziąć pod uwagę, że stan drogi znacząco się poprawił – dodaje.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sadf - niezalogowany 2018-01-19 17:59:19

    Asfalt jest położony bardzo dobrze , zgodnie z przemyskimi normami .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    beton - niezalogowany 2018-01-19 20:44:04

    ważne ze kasa się zgadza i jeszcze im zapłacą za remont w przyszłym roku, pewnie też na zime haha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brrrrrrr - niezalogowany 2018-01-19 20:46:33

    A jak remontuje drogi nadleśnictwo Krasiczyn to jeden wielki skandal .Skąd oni biorą to ,,kacze mydło''gdy popada robi się taka ,,ciapa''jak to wyschnie to kurniawa jak na pustyni,a dziury że na poligonie mają lepsze drogi pod czołgi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości