Z bardzo pochlebnymi opiniami spotkał się nowy 90-sekundowy film promujący walory turystyczne nadsańskiego grodu. Przyświeca mu hasło: „Odkryj Przemyśl! Turystyczne Serce Wschodu...”. W jaki sposób urząd miejski chce go wykorzystać do ściągnięcia turystów?
Film został przygotowany przez Agencję Reklamową Bogacewicz. Produkcja kosztowała 5900 zł. Na różnych kanałach w internecie obejrzało go już ponad 70 tys. osób. Na zdecydowanej większości robi bardzo dobre wrażenie. „Film doskonale pokazuje uroki naszego pięknego Przemyśla”, „Pięknie zrobiony film, warto zapoznać się z nim tak jak z miastem” – to tylko dwa przykłady pozytywnych ocen. Są i mniej optymistyczne, ale odnoszące się nie tyle do samego obrazu, co do[paywall] zbyt małej oferty turystycznej miasta. Autorzy takich opinii wskazują, że turysta nie spędzi tu więcej niż 2 – 3 dni.
„Jestem jego ambasadorem i bardzo Was proszę, Drodzy Przemyślanie, o zostanie nimi także! Reklamujcie, rozpropagujcie, wysyłajcie w świat ten wspaniały obraz naszego pięknego miasta! Bo tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, że o Przemyślu będzie coraz głośniej daleko poza jego granicami! Zachęcam i zapraszam!” – napisał na oficjalnej stronie internetowej miasta prezydent Wojciech Bakun.
Udostępnianie spotu w mediach społecznościowych nie jest jedynym pomysłem miasta na jego rozpowszechnianie. – Chcemy, aby film był wyświetlany w pociągu relacji Przemyśl – Kijów. Trwają również niełatwe rozmowy z portem lotniczym w Jasionce, aby go emitować na ekranach w porcie – mówi Janusz Łukasiewicz, naczelnik wydziału promocji i kultury w urzędzie miejskim.
Jak dodał prowadzona będzie również kampania na kanale YouTube i poprzez wyszukiwarkę Google. Planowane jest także przygotowanie wersji w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim.
Filmu raczej nie zobaczą widzowie kin i telewizji. Wszystko przez jego długość. – Kina i telewizje preferują filmy krótsze, kilkunastosekundowe. Skrócenie tej wersji do 20 sekund sprawi, że straci on swój sens i przekaz – wskazuje J. Łukasiewicz.
Niemal w tym samym czasie ukazał się film wyprodukowany przez Studio Zebra na zlecenie Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Ukauje on – jak się łatwo domyślić – bogactwo fortów przemyskiej twierdzy. Film ma się ukazać w różnych wersjach językowych: rosyjskiej, rumuńskiej, niemieckiej, węgierskiej, angielskiej, czeskiej, ukraińskiej i słowackiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hm, myślenie że po 90 sekund owym filmiku w internecie pół Polski i duża część Europy zleci jak Gawron do Przemyśla jest naiwnością i dziecinadą. Owszem reklama turystyki podobnie jak w handlu jest bardzo ważna ale ma to być przedsięwzięcie poważne, film przynajmniej pół godzinny, puszczany na wizję wielokrotnie w godzinach największej oglądalności w telewizji ogólnopolskiej jest jakąś szansą na powiedzenie Przemyśla w drodze na Bieszczady, do Lwowa czy czasem przebyszów z Niemiec głównie Padenrbornu. Ale na to jak na wszystko porządne potrzeba kasy przynajmniej 1 mln a nie ustawicznego biadolenie że na nic nie ma pieniędzy nawet na wykoszenie trawy w centrum czy porządne a nie fikcyjne oczyszczenie bajor ka w parku z kolorowymi rybkami. Ale jak ktoś naiwnie łącznie z nowym Bakunem myśli że taka reklama mieściny za kilka tysięcy i to w internecie napędzie turystów to ma prawo tak myśleć ba nawet w to wierzyć. Powtarzam jak mantrę tylko milionowe poważne inwestycje, przedsiębiorstwa które dadzą pracę młodym i zatrzymaj ą w Przemyślu da nadzieję że mieścina całkowicie nie upadnie bo jest niemal całkowicie zdegradowana. A jeśli ktoś myśli podobnie jak Choma że gołąbki same przyłącza do gąbki że samym siedzeniem przy biurku z otwartym laptopem i mieszkaniu wydziałach w urzędzie coś odbuduje, zmieni, poprawi jest naiwniutkie, zwykłe nabiera nie suwerena że coś się robi, powielanie podobnie jak Choma zwykłej fikcji. Ale na koniec jak zwykle, jaki pan, taki kram jacy wyborcy, taka władza. I dalej przy takiej inicjatywie kukizowców jedynym symbolem Przemyśla bedzie barierka przy schodach w Rynku, krasnal Szwejk, oraz coraz smutniejszy hejnał graj ący larum czyli powolnego upadku Przemyskiej mieściny.
Poprawki, nie Gawron a gawrony oraz nie mieszkaniu w wydziałach a ma być mieszaniu w wydziałach. Oj te telefony.
Zwał jak zwał, Kukizy z pisem za pan brat, więc może coś Miastu odpali, nawet milion???
Sęk w tym, że jedne z głównych atutów i najważniejszych atrakcji turystycznych, zostało częściowo, albo niemal całkowicie, zdewastowanych, sprofanowanych tudzież zdemolowanych przez lekkomyślnych, niemądrych lokalnych kacyków, bez cienia wyobraźni i braku odpowiedzialności !!! Przede wszystkim chodzi tu o zdemolowanie Rynku Starego Miasta czyli Serce i Duszę miasta, jak również należy tu nadmienić profanację Kopca Tatarskiego czy też w większym stopniu zdewastowanie i profanację cudownego, arcy-pięknego obszaru (z eksterminacją Modraszka włącznie !!!), gdzie teraz stoi obiekt pod nazwą Nartostrada albo raczej Nartostrata, który to obszar mógł być jedną z lepszych oraz wspaniałych atrakcji turystki przyrodniczo-krajoznawczej. A teraz na domiar złego pan Bakun zasygnalizował chęć rozpieprzenia Starorzecza, czyli niesamowitego eko-systemu, z tak licznym bogactwem fauny i flory, w obrębie miasta, którym to Przemyśl może poszczycić się jako jedno z nielicznych miast w całym kraju !!!STARORZECZE NALEŻY OCHRONIĆ - DZIKIEZYCIE.PL
Dopóki miasto nie będzie mieć dużych produkcji to ludzie będą uciekac do innych miast i za granicę, bo jedynie czego brakuje to miejsc pracy i lepszych wynagrodzeń. Mogła by zmienić się też kwestia Ukraińców, bo niestety ale trochę ich za dużo u nas.
Ps. Oglądałem filmik i nie ma na nim jednego z lepszej i głównej tzw, atrakcji turystycznej, która jest związana z tym miastem i może być wykorzystana do przyciągnięcia nieszczupłej ilości turystycznej gawiedzi, czyli mostu kolejowego, który to projektował światowej sławy inżynier i konstruktor mostów itp. Gustave Eiffel, a tenże właśnie most jest wymieniany jednym tchem, (w pierwszej dziesiątce !!!) z takimi obiektami jak (Szok!!!) Wieża Eiffla w Paryżu albo Statua Wolności w Nowym Yorku. Tak więc, zróbcie z tego użytek, jednakowoż, chyba i to spie...licie !!!
Nie ma pieniędzy na wykoszenie trawy w centrum ?!?!? A gdzie jest niby to centrum i po co w ogóle kosić ?!?!CZY KOSZENIE TRAWY W MIASTACH MA SENS? - ULICAEKOLOGICZNA.PL
Kukizy z PiSem za pan brat ale do wyborów parlamentarnych i nie w Przemyślu. W Przemyślu Kukizy za pan brat z trupem politycznym czyli KO. Tak więc żadnych pieniędzy do jesieni a patrząc na sondaże pewnie i do 2023. Sytuacji nie poprawiają wyczyny Radnych Kukiza a szczególnie jednego.
Gdzie jakaś baza noclegowa? Gdzie hotele? Jakiś camping z infrastrukturą m.in. pod campery np. (był jeden z świetną lokalizacją to teraz będą tam bloki)? Gdzie tu dupsko w lecie można zamoczyć jak się żar z nieba leje? Gdzie coś wypić i potańczyć co by w ryja nie nałapać? A co taki turysta miałby robić w tym Przemyślu przez tydzień dajmy na to? Czy choćby weekend? Na dzień dzisiejszy Przemyśl to miasto turystyczne ale jednego dnia - przystanek na drodze do/z Lwowa lub Arłamowa. Potencjał jest - i to nawet duży - ale potrzebni są jeszcze ludzie, którzy mogliby go wykorzystać. A takich póki co nie widać.PS. Kadry tego filmu doskonale oddają pustki w tym mieście. Reżyser posadziłby przynajmniej z 10 statystów na ten wyciąg i puścił z 5 samochodów więcej na most na obwodnicy. :)))
Ten 90 sekundowy film z tego co pamiętam został rozesłany po internecie na FB i krążył. Każdy z nas ma znajomych z innych części Polski czy świata i każdy może się przyczynić do tego żeby inni usłyszeli o Przemyślu. Jakby powstał 1 godzinny film o Przemyślu to ewentualni goscie nie musieli by tu już przyjeżdżać bo... niestety mogliby wszystko zobaczyć właśnie w tym filmie a tak jest nadzieja na ich przyjazd. Każde takie inicjatywy się liczą, szkoda że Przemyski obserwator nie zauważył plusów takiej inicjatywy lecz tylko krytykuje. Poprzednia władza nie stworzyła ani 10 sekundowego filmiku reklamującego Przemyśla, a pomimo to nie jest przez tę osobę krytykowana. Kto wie może dzięki takiej inicjatywie pojawi się chociaż jeden inwestor, który zwiedzając przemyski rynek powie ze jest tu potencjał i zechce chociażby zbudować kompleks basenowy, czy małą fabryczkę. Ale wtedy jak przypuszczam również zostanie to skrytykowane przez Przemyskiego obserwatora.
Hm, myślenie że po 90 sekund owym filmiku w internecie pół Polski i duża część Europy zleci jak Gawron do Przemyśla jest naiwnością i dziecinadą. Owszem reklama turystyki podobnie jak w handlu jest bardzo ważna ale ma to być przedsięwzięcie poważne, film przynajmniej pół godzinny, puszczany na wizję wielokrotnie w godzinach największej oglądalności w telewizji ogólnopolskiej jest jakąś szansą na powiedzenie Przemyśla w drodze na Bieszczady, do Lwowa czy czasem przebyszów z Niemiec głównie Padenrbornu. Ale na to jak na wszystko porządne potrzeba kasy przynajmniej 1 mln a nie ustawicznego biadolenie że na nic nie ma pieniędzy nawet na wykoszenie trawy w centrum czy porządne a nie fikcyjne oczyszczenie bajor ka w parku z kolorowymi rybkami. Ale jak ktoś naiwnie łącznie z nowym Bakunem myśli że taka reklama mieściny za kilka tysięcy i to w internecie napędzie turystów to ma prawo tak myśleć ba nawet w to wierzyć. Powtarzam jak mantrę tylko milionowe poważne inwestycje, przedsiębiorstwa które dadzą pracę młodym i zatrzymaj ą w Przemyślu da nadzieję że mieścina całkowicie nie upadnie bo jest niemal całkowicie zdegradowana. A jeśli ktoś myśli podobnie jak Choma że gołąbki same przyłącza do gąbki że samym siedzeniem przy biurku z otwartym laptopem i mieszkaniu wydziałach w urzędzie coś odbuduje, zmieni, poprawi jest naiwniutkie, zwykłe nabiera nie suwerena że coś się robi, powielanie podobnie jak Choma zwykłej fikcji. Ale na koniec jak zwykle, jaki pan, taki kram jacy wyborcy, taka władza. I dalej przy takiej inicjatywie kukizowców jedynym symbolem Przemyśla bedzie barierka przy schodach w Rynku, krasnal Szwejk, oraz coraz smutniejszy hejnał graj ący larum czyli powolnego upadku Przemyskiej mieściny.
Poprawki, nie Gawron a gawrony oraz nie mieszkaniu w wydziałach a ma być mieszaniu w wydziałach. Oj te telefony.
Zwał jak zwał, Kukizy z pisem za pan brat, więc może coś Miastu odpali, nawet milion???