Reklama

Nowy film promujący Przemyśl. Jak miasto go wykorzysta? [WIDEO]

20/07/2019 14:00

Z bardzo pochlebnymi opiniami spotkał się nowy 90-sekundowy film promujący walory turystyczne nadsańskiego grodu. Przyświeca mu hasło: „Odkryj Przemyśl! Turystyczne Serce Wschodu...”. W jaki sposób urząd miejski chce go wykorzystać do ściągnięcia turystów?

Film został przygotowany przez Agencję Reklamową Bogacewicz. Produkcja kosztowała 5900 zł. Na różnych kanałach w internecie obejrzało go już ponad 70 tys. osób. Na zdecydowanej większości robi bardzo dobre wrażenie. „Film doskonale pokazuje uroki naszego pięknego Przemyśla”, „Pięknie zrobiony film, warto zapoznać się z nim tak jak z miastem” – to tylko dwa przykłady pozytywnych ocen. Są i mniej optymistyczne, ale odnoszące się nie tyle do samego obrazu, co do[paywall] zbyt małej oferty turystycznej miasta. Autorzy takich opinii wskazują, że turysta nie spędzi tu więcej niż 2 – 3 dni.

„Jestem jego ambasadorem i bardzo Was proszę, Drodzy Przemyślanie, o zostanie nimi także! Reklamujcie, rozpropagujcie, wysyłajcie w świat ten wspaniały obraz naszego pięknego miasta! Bo tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, że o Przemyślu będzie coraz głośniej daleko poza jego granicami! Zachęcam i zapraszam!” – napisał na oficjalnej stronie internetowej miasta prezydent Wojciech Bakun.

Reklama

Udostępnianie spotu w mediach społecznościowych nie jest jedynym pomysłem miasta na jego rozpowszechnianie. – Chcemy, aby film był wyświetlany w pociągu relacji Przemyśl – Kijów. Trwają również niełatwe rozmowy z portem lotniczym w Jasionce, aby go emitować na ekranach w porcie – mówi Janusz Łukasiewicz, naczelnik wydziału promocji i kultury w urzędzie miejskim. 

Jak dodał prowadzona będzie również kampania na kanale YouTube i poprzez wyszukiwarkę Google. Planowane jest także przygotowanie wersji w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Reklama

Filmu raczej nie zobaczą widzowie kin i telewizji. Wszystko przez jego długość. – Kina i telewizje preferują filmy krótsze, kilkunastosekundowe. Skrócenie tej wersji do 20 sekund sprawi, że straci on swój sens i przekaz – wskazuje J. Łukasiewicz.

Niemal w tym samym czasie ukazał się film wyprodukowany przez Studio Zebra na zlecenie Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Ukauje on – jak się łatwo domyślić – bogactwo fortów przemyskiej twierdzy. Film ma się ukazać w różnych wersjach językowych: rosyjskiej, rumuńskiej, niemieckiej, węgierskiej, angielskiej, czeskiej, ukraińskiej i słowackiej.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator - niezalogowany 2019-07-20 16:38:54

    Hm, myślenie że po 90 sekund owym filmiku w internecie pół Polski i duża część Europy zleci jak Gawron do Przemyśla jest naiwnością i dziecinadą. Owszem reklama turystyki podobnie jak w handlu jest bardzo ważna ale ma to być przedsięwzięcie poważne, film przynajmniej pół godzinny, puszczany na wizję wielokrotnie w godzinach największej oglądalności w telewizji ogólnopolskiej jest jakąś szansą na powiedzenie Przemyśla w drodze na Bieszczady, do Lwowa czy czasem przebyszów z Niemiec głównie Padenrbornu.  Ale na to jak na wszystko porządne potrzeba kasy przynajmniej 1 mln a nie ustawicznego biadolenie że na nic nie ma pieniędzy nawet na wykoszenie trawy w centrum czy porządne a nie fikcyjne oczyszczenie bajor ka w parku z kolorowymi rybkami. Ale jak ktoś naiwnie łącznie z  nowym Bakunem myśli że taka reklama mieściny za kilka tysięcy i to w internecie napędzie turystów to ma prawo tak myśleć ba nawet w to wierzyć. Powtarzam jak mantrę tylko milionowe poważne inwestycje, przedsiębiorstwa które dadzą pracę młodym i zatrzymaj ą w Przemyślu da nadzieję że mieścina całkowicie nie upadnie bo jest niemal całkowicie zdegradowana. A jeśli ktoś myśli podobnie jak Choma że gołąbki same przyłącza do gąbki że samym siedzeniem przy biurku z otwartym laptopem i mieszkaniu wydziałach w urzędzie coś odbuduje, zmieni, poprawi jest naiwniutkie, zwykłe nabiera nie suwerena że coś się robi, powielanie podobnie jak Choma zwykłej fikcji. Ale na koniec jak zwykle, jaki pan, taki kram jacy wyborcy, taka władza. I dalej przy takiej inicjatywie kukizowców jedynym symbolem  Przemyśla bedzie barierka przy schodach w Rynku, krasnal Szwejk, oraz coraz smutniejszy hejnał graj ący larum czyli powolnego upadku Przemyskiej mieściny. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator - niezalogowany 2019-07-20 16:48:31

    Poprawki, nie Gawron  a gawrony  oraz nie mieszkaniu w wydziałach a ma być mieszaniu w wydziałach. Oj te telefony. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-07-20 16:53:49

    Zwał jak zwał, Kukizy z pisem za pan brat, więc może coś Miastu odpali, nawet milion???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama