Ponad milion złotych kosztowała modernizacja pomieszczeń w budynku po ośrodku zdrowia w Pruchniku. Przystosowano je do potrzeb policji i w ubiegłym tygodniu przekazano funkcjonariuszom.
Obsługująca trzy gminy jednostka, funkcjonująca do tej pory jako posterunek, uzyskała status komisariatu. Wiąże się to ze zwiększeniem[paywall] liczby funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem. Pruchnicka jednostka policji obsługuje teren gminy Pruchnik oraz Roźwienica i Rokietnica.Dzięki przychylności lokalnych władz samorządowych udało się zmodernizować i rozbudować niewykorzystany budynek po byłym ośrodku zdrowia w Pruchniku i przekazać jego część dla policji, dzięki temu komendant powiatowy w Jarosławiu zyskał mocne argumenty w staraniu się o zgodę na zmianę struktury organizacyjnej i zwiększenie liczby policjantów w Pruchniku. Komisariat będzie sąsiadować z ośrodkiem rewalidacyjno-wychowawczym, zajmującym się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.
W uroczystym apelu z okazji otwarcia nowej siedziby oraz zmiany statusu jednostki wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz i służb mundurowych oraz liczna reprezentacja kadry kierowniczej z insp. Małgorzatą Borowik, dyrektorem Biura Logistyki Komendy Głównej Policji, nadinsp. Krzysztofem Pobutą, komendantem wojewódzkim policji w Krakowie, insp. Zbigniewem Sową, p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie oraz mł. insp. Henrykiem Moskwą, komendantem powiatowym policji w Jarosławiu. Symboliczne klucze do nowego komisariatu odebrał jego komendant – asp. szt. Wojciech Mikłasz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Właściwie mieścina-wieś, po co im kilkupiętrowy komisariat???Dla 14 policjantów? Kiedyś bodajże wystarczało pięciu.
5 policjantów na trzy gminy ? Chyba dość mało ...A budynek nie będzie zagospodarowywac tylko policja
Pod nierządami PISoBOLSZEWI służba zdrowia wstała z kolan. Kolejki sięgają kilkudziesięciu lat wiec śmiało można zmienić przeznaczenie obiektów. Teraz kolej aby chwycić za ryje demokrację rękami POlicjantów.
Właściwie mieścina-wieś, po co im kilkupiętrowy komisariat???Dla 14 policjantów? Kiedyś bodajże wystarczało pięciu.
5 policjantów na trzy gminy ? Chyba dość mało ...A budynek nie będzie zagospodarowywac tylko policja
Pod nierządami PISoBOLSZEWI służba zdrowia wstała z kolan. Kolejki sięgają kilkudziesięciu lat wiec śmiało można zmienić przeznaczenie obiektów. Teraz kolej aby chwycić za ryje demokrację rękami POlicjantów.