Reklama

Nowy komisariat policji za ponad milion złotych [ZDJĘCIA]

10/12/2017 19:39

Ponad milion złotych kosztowała modernizacja pomieszczeń w budynku po ośrodku zdrowia w Pruchniku. Przystosowano je do potrzeb policji i w ubiegłym tygodniu przekazano funkcjonariuszom.

Obsługująca trzy gminy jednostka, funkcjonująca do tej pory jako posterunek, uzyskała status komisariatu. Wiąże się to ze zwiększeniem[paywall] liczby funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem. Pruchnicka jednostka policji obsługuje teren gminy Pruchnik oraz Roźwienica i Rokietnica.

Od dłuższego czasu trwały starania o zwiększenie liczby policjantów w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Mieszkańcy zgłaszali  potrzeby częstszych kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz miejsc publicznie dostępnych, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Duży obszar działania oraz liczba zdarzeń uzasadniały konieczność zwiększenia obsady osobowej, jednak warunki lokalowe na to nie pozwalały. 

Dzięki przychylności lokalnych władz samorządowych udało się zmodernizować i rozbudować niewykorzystany budynek po byłym ośrodku zdrowia w Pruchniku i przekazać jego część dla policji, dzięki temu komendant powiatowy w Jarosławiu zyskał mocne argumenty w staraniu się o zgodę na zmianę struktury organizacyjnej i zwiększenie liczby policjantów w Pruchniku. Komisariat będzie sąsiadować z ośrodkiem rewalidacyjno-wychowawczym, zajmującym się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.

W uroczystym apelu z okazji otwarcia nowej siedziby oraz zmiany statusu jednostki wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz i służb mundurowych oraz liczna reprezentacja kadry kierowniczej z insp. Małgorzatą Borowik, dyrektorem Biura Logistyki Komendy Głównej Policji, nadinsp. Krzysztofem Pobutą, komendantem wojewódzkim policji w Krakowie, insp. Zbigniewem Sową, p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie oraz mł. insp. Henrykiem Moskwą, komendantem powiatowym policji w Jarosławiu. Symboliczne klucze do nowego komisariatu odebrał jego komendant – asp. szt. Wojciech Mikłasz.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-12-10 23:04:07

    Właściwie mieścina-wieś, po co im kilkupiętrowy komisariat???Dla 14 policjantów? Kiedyś bodajże wystarczało pięciu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ego - niezalogowany 2017-12-11 07:11:36

    5 policjantów na trzy gminy ? Chyba dość mało ...A budynek nie będzie zagospodarowywac tylko policja 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-12-11 11:58:32

    Pod nierządami PISoBOLSZEWI służba zdrowia wstała z kolan. Kolejki sięgają kilkudziesięciu lat wiec śmiało można zmienić przeznaczenie obiektów. Teraz kolej aby chwycić za ryje demokrację rękami POlicjantów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama