9 października na jarosławskiej uczelni miała miejsce pierwsza inauguracja pod przewodnictwem nowo wybranej rektor – dr Beaty Rejman. Ceremonię zainaugurowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu oraz pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Jak zwykle doniosłym momentem była tradycyjna immatrykulacja nowych żaków, którzy właśnie rozpoczęli kolejny etap edukacji w swoim życiu. Nowa rektor dr Beata Rejman życzyła im pomyślnego roku akademickiego, pełnego wyzwań, sukcesów i satysfakcji. Jednym z punktów uroczystości był wykład inauguracyjny zatytułowany „Wpływ społeczny a racjonalność naszych zachowań w realiach współczesności”, wygłoszony przez byłego rektora uczelni – prof. dra hab. Krzysztofa Rejmana. Odebrał on też zaszczytny tytuł „Zasłużony dla Powiatu Jarosławskiego”. Z uczelnią w Jarosławiu jest związany praktycznie od jej początków, a funkcję rektora piastował od 2015 roku. Podczas wydarzenia podkreślono jego wkład w rozwój i doskonalenie uczelni, jak i przypomniano inicjatywy, których się podjął, mające pozytywny wpływ na miasto Jarosław.
K. Rejman jest autorem i współautorem około 150 publikacji naukowych, pełnił kluczowe role w lokalnych organizacjach, takich jak: Stowarzyszenie Instytutu Polsko-Ukraińskiego w Jarosławiu czy Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego w Przemyślu. Był też przewodniczącym Komisji Rozwoju Miasta przy Radzie Miasta Jarosławia.
Częścią ceremonii było też wręczenie odznaczeń państwowych – Medali za Długoletnią Służbę, przyznanych przez prezydenta RP przez dyrektora generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Tomasza Cyrana. Wręczono też Medale Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania, które przekazała Podkarpacka Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik. Nowa rektor – dr Beata Rejman – wręczyła także dr Joannie Drozd odznakę honorową za zasługi dla ochrony zdrowia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze