Po raz trzynasty Miejski Dom Kultury w Lubaczowie rozpoczął kolejny rok artystyczny Koncertem Noworocznym. Na scenie wystąpiły grupy działające w placówce. Niestety ze względów zdrowotnych nie mogła się pojawić gwiazda wieczoru – Olga Szomańska, znana m.in. z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka Tu Es Petrus.
Ideą cyklicznego wydarzenia jest prezentacja zespołów, które działają w MDK, jako podsumowanie poprzedniego roku pracy. Oprócz tego odbywa się koncert zaproszonego gościa.
Tegoroczne widowisko odbyło się w niedzielę 8 stycznia. Ze swoim programem wystąpili: Teatr Małych Form, Zespół Taneczny Bota Fogos, Teatr Dziecięcy Lentylki, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Mali Lubaczowianie, Trio Akustyczne MDK oraz Zespół Taneczny Iskierki.
Otwierając koncert życzenia obecnym złożyli: burmistrz Krzysztof Szpyt oraz dziekan dekanatu Lubaczów ks. Andrzej Stopyra. – Pragnę państwu życzyć, żeby cały następny rok był pełen interesujących wydarzeń i by każdy znalazł coś fantastycznego, by wzbogacać się kulturalnie – powiedział K. Szpyt. – Oferta Miejskiego Domu Kultury zawsze jest bardzo bogata i tutaj bije serce kultury naszego miasta. Chciałbym życzyć sobie i wam, byśmy każdego dnia umieli być dla siebie dobrzy, coraz lepsi, żeby w tym naszym pięknym mieście wszyscy nawzajem umieli zawsze obdarzać się uśmiechem, życzliwością i dobrocią – mówił ks. Stopyra.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze