Na ostatniej sesji rady powiatu „załatwiono” dwie sprawy kadrowe. Przede wszystkim ustalono wysokość uposażenia nowego starosty Stanisława Kłopota. Grono radnych zasiliła też już oficjalnie Tatiana Kożak-Siara, zastępując w składzie rady Tadeusza Chrzana.
Jednym z najgorętszych tematów, które znalazły się w porządku obrad XV sesji rady powiatu 15 listopada br., było ustalenie wynagrodzenia dla wybranego na poprzedniej starosty Stanisława Kłopota. Podczas posiedzenia przyjęto, że nowy starosta zarobi 5 tys. pensji zasadniczej, 2,1 tys. dodatku funkcyjnego oraz dodatek specjalny w wysokości[paywall] 40 procent łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 2,84 tys.). Ponadto staroście przysługuje nagroda jubileuszowa, tzw. dodatek za wysługę lat oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne zwane popularnie „trzynastką”. Zasadniczo składowe wynagrodzenia Stanisława Kłopota będą zatem takie same jak poprzedniego starosty Tadeusza Chrzana. Ten pierwszy zarobi jednak nieco więcej, a to ze względu na przysługujące mu prawo do wyższego dodatku za wieloletnią pracę. S. Kłopot będzie pobierał ten dodatek na poziomie 20 procent, Tadeuszowi Chrzanowi przysługiwał on w wysokości 16 procent. Po zsumowaniu składowych S. Kłopot zarobi miesięcznie 10 tys. 940 zł brutto.
Zmiana ta związana jest oczywiście z uzyskaniem mandatu poleskiego przez dotychczasowo starostę T. Chrzana. Tatiana Kożak-Siara, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych startowała z list PiS-u i zgodnie z prawem wyborczym uzyskała mandat jako osoba z następnym najlepszym wynikiem na liście swego ugrupowania.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mniej od wielu PISoBOLSZEWICKICH sługusów.
A ile zarabia Waldemar Paluch ?
Mniej od wielu PISoBOLSZEWICKICH sługusów.