Reklama

Nowy szef Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Zmiany i w Przemyślu

Minister finansów powołał nadkomisarza Krzysztofa Basaka na stanowisko dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, pod której skrzydłami jest m.in. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Nowo powołany dyrektor zastąpił na tym stanowisku Witolda Mrozka, dotychczasowego szefa rzeszowskiej IAS. Nadkomisarz K. Basak jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, bo pracuje w cle i skarbowości już 30 lat. Był funkcjonariuszem celnym i pracownikiem kontroli skarbowej, a następnie funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej zajmującym się głównie problematyką zwalczania przestępczości[paywall].

Od 1993 r. związany był z jednostkami podległymi ministrowi finansów. Karierę zawodową rozpoczął w Głównym Urzędzie Ceł w Warszawie. Następnie, w latach 1997 – 2002 pełnił służbę jako funkcjonariusz Inspekcji Celnej. Był funkcjonariuszem Izby Celnej w Białej Podlaskiej w latach 2002 – 2006. Od 2006 r. pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Lublinie.

Reklama

Od 2017 r. pracował w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie, gdzie pełnił służbę w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej. W latach 2017 – 2020 był funkcjonariuszem w strukturach Ministerstwa Finansów. W 2020 r. został zastępcą naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, gdzie m.in. nadzorował komórki operacyjne, kontrolne, śledcze i odzyskiwania mienia. Ukończył Zasadniczy Kurs Celny, zdał egzamin na inspektora kontroli skarbowej, egzamin językowy. Ukończył także liczne kursy i szkolenia w zakresie zwalczania przestępczości.

Zmiany i w Przemyślu

Reklama

Nowy szef Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu nadkomisarz Krzysztof Niewęgłowski (z lewej). Fot. IAS Rzeszów

7 lutego br. szef Krajowej Administracji Skarbowej zdecydował o zmianach w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowy w Przemyślu. Odwołał ze stanowiska naczelnika inspektor Anetę Lechowicz, a powołał na jej miejsce nadkomisarza Krzysztofa Niewęgłowskiego. W latach 1997 – 2017 r. pełnił służbę w urzędach celnych w: Terespolu, Białej Podlaskiej i Lublinie. Od 2017 r. jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej pracował w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej, m.in. na stanowisku kierownika Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, a następnie kierownika Działu Granicznego. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest trenerem Krajowej Szkoły Skarbowości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama