Minister finansów powołał nadkomisarza Krzysztofa Basaka na stanowisko dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, pod której skrzydłami jest m.in. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.
Nowo powołany dyrektor zastąpił na tym stanowisku Witolda Mrozka, dotychczasowego szefa rzeszowskiej IAS. Nadkomisarz K. Basak jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, bo pracuje w cle i skarbowości już 30 lat. Był funkcjonariuszem celnym i pracownikiem kontroli skarbowej, a następnie funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej zajmującym się głównie problematyką zwalczania przestępczości[paywall].
Od 1993 r. związany był z jednostkami podległymi ministrowi finansów. Karierę zawodową rozpoczął w Głównym Urzędzie Ceł w Warszawie. Następnie, w latach 1997 – 2002 pełnił służbę jako funkcjonariusz Inspekcji Celnej. Był funkcjonariuszem Izby Celnej w Białej Podlaskiej w latach 2002 – 2006. Od 2006 r. pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Lublinie.
Od 2017 r. pracował w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie, gdzie pełnił służbę w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej. W latach 2017 – 2020 był funkcjonariuszem w strukturach Ministerstwa Finansów. W 2020 r. został zastępcą naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, gdzie m.in. nadzorował komórki operacyjne, kontrolne, śledcze i odzyskiwania mienia. Ukończył Zasadniczy Kurs Celny, zdał egzamin na inspektora kontroli skarbowej, egzamin językowy. Ukończył także liczne kursy i szkolenia w zakresie zwalczania przestępczości.

Nowy szef Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu nadkomisarz Krzysztof Niewęgłowski (z lewej). Fot. IAS Rzeszów
7 lutego br. szef Krajowej Administracji Skarbowej zdecydował o zmianach w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowy w Przemyślu. Odwołał ze stanowiska naczelnika inspektor Anetę Lechowicz, a powołał na jej miejsce nadkomisarza Krzysztofa Niewęgłowskiego. W latach 1997 – 2017 r. pełnił służbę w urzędach celnych w: Terespolu, Białej Podlaskiej i Lublinie. Od 2017 r. jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej pracował w Lubelskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej, m.in. na stanowisku kierownika Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, a następnie kierownika Działu Granicznego. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest trenerem Krajowej Szkoły Skarbowości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze