Reklama

O jedności i miłości. Koncert „Szukam Was” za nami [ZDJĘCIA]

W czwartek, 22 czerwca, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sieniawie wypełnił się po brzegi. Magnesem przyciągającym tłumy byli soliści: Mateusz Ziółko, Karolina Leszko i Marcin Jajkiewicz. Wspaniała atmosfera i wyjątkowa postać Jana Pała II, w hołdzie któremu zorganizowano to wydarzenie, urzekły zgromadzoną w murach świątyni publiczność.

Wielkie duchowe i artystyczne doznania, przywołujące słowa głoszone przez największego Polaka ostatniego stulecia – Jana Pawła II – były udziałem tych, którzy przyjęli zaproszenie na koncert „Szukam Was”.

Pełen emocji i wzruszeń wieczór, którego organizatorami byli wiceminister rodziny i polityki społecznej, posłanka Anna Schmidt, starosta przeworski Bogusław Urban oraz proboszcz sieniawskiej parafii ks. prał. Jan Grzywacz, poprowadził Grzegorz Roman.

Oratorium „Szukam Was”, z muzyką Bartosza Tomaszka, Sebastiana Perłowskiego i Mateusza Ziółki, okazało się spotkaniem wielowymiarowym. Udział w wydarzeniu wspomnianej wyżej trójki solistów, trio jazzowego Perła Band oraz Orkiestry Filharmonii Lwowskiej i chórku dziecięcego z Sieniawy pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego stworzyły wyjątkową całość, a tekst krakowskiego poety Michała Zabłockiego, napisany na podstawie testamentu św. Jana Pawła II w 4. rocznicę Jego śmierci przypomniał idee i wartości, w które K. Wojtyła wierzył i na które uczulał ludzi.

Nie zabrakło słów o miłosierdziu, prawdzie i jedności, a przede wszystkim miłości.

Pięka muzyka i śpiew poruszyły serca słuchaczy i pewnie jeszcze na długo wspomniany wieczór pozostanie w ich pamięci.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości